Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Domy dla dzikich zwierząt ze starych mebli IKEA

Redakcja Pressland/WG

Artyści, graficy i architekci zaprojektowali schronienia dla ptaków, owadów i nietoperzy. Wykonali je ze starych mebli IKEA.

Wildhomes for Wildlife.
Wildhomes for Wildlife.
Fot. mat. prasowe IKEA

Wildhomes for Wildlife to projekt IKEA towarzyszący otwarciu nowego sklepu w Greenwich. Szwedzka sieć zaprosiła do współpracy m.in. brytyjskiego artystę Adama Nathaniela Furmana, Hattie Newman, Supermundane i pracownię architektoniczną Studio Weave.

Ich zadaniem było zaprojektowanie schronień dla dzikich zwierząt, wykorzystując przy tym używane meble IKEA. Powstało kilka ciekawych, zabawnych kolorowych domków, w których schronienie mogą znaleźć m.in. owady, ptaki i nietoperze. Do stworzenia konstrukcji artyści użyli blatów, stolików, półek czy lamp.

Każdy z obiektów jest inny, utrzymany w charakterystycznym dla projektanta stylu. Månstråle House od projektantów Beep Studio to prosta konstrukcja, z której "wyrastają" okrągłe budki lęgowe dla ptaków, wykonane ze starych lampa Stråla. Z kolei artysta Hattie Newman stworzył kolorowy hotel dla owadów, z elementów stolików Burvik.

Projekt Wildhomes for Wildlife to pomysł agencji Mother, odpowiadającej również za promocję i marketing nowego sklepu IKEA w Greenwich. Ma być to najbardziej ekologiczna placówka IKEA na świecie.

Wildhomes for Wildlife. Projekt: Beep Studio.
Wildhomes for Wildlife. Projekt: Beep Studio.
Fot. mat. prasowe IKEA

Skomentuj:

Domy dla dzikich zwierząt ze starych mebli IKEA