Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Varso - najwyższy wieżowiec w Polsce już w budowie

red

Ruszyła budowa najwyższego wieżowca w Polsce. Drapacz chmur będzie miał 230 metrów do dachu i 80-metrową iglicę. Budynek zaprojektowany w pracowni Foster + Partners stanie w Warszawie wzdłuż zachodniego odcinka ulicy Chmielnej.

Projekt wieżowca Varso
Projekt wieżowca Varso
materiały prasowe

230- metrów do dachu plus 80 metrów iglicy, 53 piętra tak w liczbach przedstawia się Varso - wieżowiec, który zdetronizuje Pałac Kultury i Nauki w Warszawie i po ukończeniu będzie najwyższym budynkiem w Polsce. Projekt powstał w renomowanej pracowni Foster + Partners. Prezentujemy oficjalne wizualizacje przedstawione na konferencji prasowej dewelopera HB Reavis. Wcześniej o projektach tego budynku mówiło się pod nazwą Chmielna Business Center.

Najwyższy budynek w Polsce pomieści przede wszystkim komfortowe biura. Jednak jego szczególną atrakcją będzie taras widokowy, położony na wysokości 230 metrów, a więc dwukrotnie wyższej niż ten w Pałacu Kultury i Nauki. Spektakularne widoki Warszawy i jej okolic czekają też gości restauracji na 46. i 47. piętrze budynku.

Wokół smukłej, szklanej wieży, autorstwa Foster + Partners powstaną jeszcze dwa niższe budynki usługowe zaprojektowane w pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.Niższe budynki Varso stworzą nową, śródmiejską pierzeję wzdłuż ul. Chmielnej. Dwa budynki biurowe „wyrosną” kaskadowo ze wspólnego, kilkupiętrowego podium o kamiennej elewacji w kolorze beżowym. Na ich dachach powstaną zielone tarasy, gdzie na co dzień będą mogli pracować i odpoczywać pracownicy firm działających w Varso.

310-metrowy wieżowiec zostanie zbudowany wzdłuż zachodniego odcinka Chmielnej, od narożnika z Aleją Jana Pawła w kierunku Żelaznej. Generalnym wykonawcą Varso jest HB Reavis Construction – firma z Grupy HB Reavis.  Prace budowalne rozpoczęły się w grudniu 2016 roku. Oddanie do użytku całości inwestycji nastąpi w 2020 roku.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Varso - najwyższy wieżowiec w Polsce już w budowie