Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zbudować "dom-kostkę" od nowa [PROJEKT]

red

"Dom J" stanowi współczesną interpretację kostki, która zadomowiła się w polskim krajobrazie w czasach PRL-u. Neutralna bryła oraz płaski dach, typowe dla kostki, pozostały, wnętrze natomiast ma układ funkcjonalny, odpowiadający potrzebom współczesnej rodziny 2+2.

'Dom J' - nowoczesna interpretacja polskiej kostki - projekt koncepcyjny
'Dom J' - nowoczesna interpretacja polskiej kostki - projekt koncepcyjny
mat. biura projektowego e x e x e

Nowoczesna kostka

Dom zaprojektowano na działce z dojazdem od strony południowej i ogrodem od północy. Zwarta bryła budynku, prosta konstrukcja, nasłonecznienie uwzględniające kierunki geograficzne a także funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni przekładają się na ekonomikę w realizacji oraz użytkowaniu budynku. 

Atuty prostych rozwiązań

Wysoka, dwukondygnacyjna część dzienna, doświetlona południowym światłem oraz kameralny taras zachodni, ukryty przed wzrokiem przechodniów to jego podstawowe atuty. Prostocie i elegancji formy towarzyszy zastosowanie naturalnych materiałów wykończeniowych.

'Dom J' - schemat
'Dom J' - schemat
mat. biura exexe

Sposób rozwiązania funkcji

Na niewielkiej powierzchni - 141 mkw. - rozplanowano wszystkie niezbędne pomieszczenia. Parter mieści część dzienną z dwukondygnacyjnym pokojem dziennym (z wyjściem na taras od strony ogrodu), kuchnię z jadalnią (z wyjściem na taras od strony zachodniej), pokój do pracy, łazienkę z sauną, pomieszczenie techniczne oraz jednostanowiskowy garaż (dodatkowe 20 mkw.).

Na piętrze zaprojektowano dwa pokoje dziecięce, dwuosobową sypialnię, łazienkę, aneks pralni i przedpokój z wyjściem na taras zlokalizowany nad kuchnią, dostępny dla wszystkich domowników. Dom docelowo ma zostać wybudowany w Jaworznie.

Projekt przygotowało studio projektowe exexe, autorami są: Ligia Krajewska i Jakub Pstraś. 

ZOBACZ PROJEKT >>>

Skomentuj:

Zbudować "dom-kostkę" od nowa [PROJEKT]