Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Samolot zaparkował przed Pałacem Kultury. Będzie kolejna buda z jedzeniem?

red

Urząd Miasta ogłasza wieloetapowy konkurs na koncepcję Placu Centralnego w Warszawie łącznie z konsultacjami społecznymi, a tymczasem na działce pod PKIN samowolka budowlana trwa. Dzisiaj obok bud z jedzeniem pojawił się samolot.

12.07.2017 Warszawa , Plac Defilad . Tajemniczy samolot przy wejsciu do Metra Swietokrzyska na Placu Defilad . Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: palac kultury i nauki plac defilad samolot
DAWID ŻUCHOWICZ

Samolot postawiono na działce należącej do Tadeusza Kossa. Przed wojną stała w tym miejscu kamienica pod nieistniejącym dziś adresem Zielna 26. Plac z budynkiem rodzina obecnego właściciela straciła w latach 50. W 2008 roku Tadeusz Koss w ramach roszczeń reprywatyzacyjnych odzyskał parcelę. Od tego czasu na rogu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej pojawiają się budy z jedzeniem. To przykład samowolki budowlanej. Dzierżawcy prowadzą handel w nielegalnych pawilonach, ich usunięcie to czasochłonna procedura, a czas w tym wypadku gra na ich korzyść. Nielegalny bazar rozrasta się do kuriozalnych rozmiarów. Dziś wzbogacił się o "nową przestrzeń handlową", czyli niesprawny samolot. Trudno o większe kuriozum w samym centrum Warszawy.  

Budy i pawilony handlowe na działce Tadeusza Kossa są niezgodne z planem zagospodarowania przestrzennego, który w tym miejscu przewiduje jedynie zielone nasadzenia. Andrzej Kłoskowski - dyrektor Powiatowego Inspektoratu Budowlanego rozpoczął interwencję w tej sprawie, ale zaznacza, że procedura usunięcia samolotu sprzed Pałacu Kultury i Nauki może być długotrwała. 

ZOBACZ ZDJĘCIA SAMOWOLKI PRZED PAŁACEM KULTURY >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Samolot zaparkował przed Pałacem Kultury. Będzie kolejna buda z jedzeniem?