Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

"Dziennik podróży" Bolesława Stelmacha wśród najlepiej zaprojektowanych książek na świecie

red

Książka opowiadająca o budowie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie znalazła się na liście najlepiej zaprojektowanych publikacji na świecie. "Dziennik podróży" nagrodzono w konkursie 50 Books | 50 Covers organizowanym przez Amerykański Instytut Sztuki Graficznej AIGA.

Książka 'Dziennik podróży' Bolesława Stelmacha
Książka 'Dziennik podróży' Bolesława Stelmacha
fot. Maciej Rukasz

W prestiżowym konkursie 50 books | 50 covers nagradzane są najlepiej zaprojektowane publikacje. Wyróżnione książki wyznaczają trendy w projektowaniu graficznym w Stanach Zjednoczonych i Europie. W tym roku wśród 50 docenionych publikacji znalazła się się książka Bolesława Stelmacha, w której architekt opowiada o siedmiu latach projektowania Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Autorami koncepcji graficznej "Dziennika podróży" są Idalia Smyczyńska i Robert Zając.

To przykład bezbłędnej pracy edytorskiej, zdjęcia umieszczone z ogromnym wyczuciem i wrażliwością, a oprawa introligatorska dopełnia książkę prostotą i siłą.

— tak decyzję jury uzasadnia Jessica Helfand.

"Dziennik podróży" ilustrują zdjęcia Marcina Czechowicza i Marcina Moszyńskiego. Autorzy koncepcji graficznej oprócz starannego opracowania kompozycji poszczególnych rozdziałów i stron tytułowych postanowili wydać książkę na kilku rodzajach papieru. Raz chropowata, innym razem gładka powierzchnia sprawia, że obcowanie z tą książką sprawia nie lada przyjemność. Oszczędna w wyrazie okładka nawiązuje do betonowej fasady Centrum Spotkania Kultur.

To nie pierwsza nagroda dla "Dziennika podróży". Publikację doceniono również na 20. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie w ramach „Edycji – Konkursu na książkę edytorsko doskonałą”. Książkę wydało wydawnictwo Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w 2016 roku.

Budynek Centrum Spotkania Kultur w Lublinie znalazł się wśród finalistów konkursu Bryła Roku 2016.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

"Dziennik podróży" Bolesława Stelmacha wśród najlepiej zaprojektowanych książek na świecie