Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie Plus: konkurs na projekt domu modelowego

red.

Ruszył kolejny konkurs powiązany z rządowym programem Mieszkanie Plus. Tym razem architekci opracują projekt modelowego domu w 4 kategoriach: dom szeregowy, dom bliźniaczy, dom wolnostojący i dom wolnostojący w gminach wiejskich.

Dom Eko
Dom Eko
fot. BXBstudio Bogusław Barnaś

Najlepsze rozwiązania zostaną zrealizowane w postaci domów prototypowych. Do udziału w konkursie zostały zaproszone uczelnie techniczne i instytuty naukowe, działające przy ośrodkach akademickich, które zajmują się działalnością projektową. Przed uczestnikami postawiono zadanie zaprojektowania modelowego, przyjaznego do życia domu jednorodzinnego w czterech kategoriach: (i) dom szeregowy, (ii) dom bliźniaczy, (iii) dom wolnostojący, (iv) dom wolnostojący w gminach wiejskich.

Projektowane w ramach konkursu domy jednorodzinne mają być dostosowane do potrzeb rodziny w modelu 2+3. Zaproponowane koncepcje powinny charakteryzować nie tylko oryginalnością i atrakcyjnością rozwiązań architektonicznych, lecz także elastycznością przestrzeni, która będzie dostosowywać się do zmieniających się w czasie potrzeb.

- Wierzymy, że w Polsce można budować estetyczniej, efektywniej i bardziej ekonomicznie. Dlatego kontynuujemy nasz dialog z polskimi uczelniami, bo jesteśmy przekonani, że w ich murach drzemie ogromny potencjał innowacyjności, którego krajowy rynek mieszkaniowy tak bardzo potrzebuje – zaznaczał Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGK Nieruchomości. – Do udziału w konkursie zapraszamy naukowców, którzy zechcą kreatywnie podejść do projektowania. Nagrodzimy rozwiązania innowacyjne zarówno w zakresie funkcjonalności przestrzeni, trwałości, energooszczędności, ale także dające możliwość szybkiej realizacji prac budowlanych.

Powstaną prototypowe domy według nagrodzonych projektów

Uczestnicy konkursu, których prace zostaną uznane za najlepsze, otrzymają zaproszenie do udziału w postępowaniu z wolnej ręki na wykonanie prototypu domu na działce wybranej przez BGK Nieruchomości. Przedsięwzięcie ma na celu poszerzenie oferty programu Mieszkanie Plus dla małych i średnich gmin, w których dominuje budownictwo jednorodzinne.

Organizatorem konkursu jest BGK Nieruchomości S.A., a partnerem konkursu Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Regulamin konkursu jest dostępny poprzez platformę internetową www.bgkn.pl. Rejestracja zgłoszeń zakończy się 9 marca br., a 14 maja poznamy zwycięzców konkursu.

Skomentuj:

Mieszkanie Plus: konkurs na projekt domu modelowego