Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szczecin: trójkątny dom na trójkątnej działce

Red.

Triangular House to najnowszy projekt pracowni Reform Architekci znanej np. z takich realizacji jak Szklany Dom pod Warszawą. Główną inspiracją do zaprojektowania budynku był nieregularny, trapezoidalny kształt działki - dzięki temu powstał bardzo interesujący obiekt.

Dom z zewnątrz
Dom z zewnątrz
Fot. materiały prasowe Reform Architekt

Rzut tego domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej 280m2 to wprawdzie trapez, a nie trójkąt, ale ta figura geometryczna jest podstawowym elementem kompozycyjnym każdej z elewacji. W ten sposób powstała ostra, dynamiczna bryła, choć wyróżniająca się na tle okolicznej zabudowy, to jednocześnie idealnie się w nią wpisująca.

Architekci musieli zmierzyć się nie tylko z estetycznym wyglądem budynku, ale również jego funkcjonalnym i rozsądnym rozplanowaniem na działce. Krótszy bok i przylegające do niego ramię są niejako wytyczone poprzez obrys działki, oddalone od niego jedynie o kilka metrów, zaś dłuższa ściana domu wychodzi na spory ogród.

Fasada została pokryta czarnymi panelami z blachy PREFA FX12, a ich nieregularne ustawienie sprawia, że dom jest  jednocześnie prosty jak również dynamiczny i oryginalny. Resztę ścian zewnętrznym pokryto tynkiem białym i betonowym.

Wnętrza, gdzie biel i szarość ścian łączy się ciepłą barwą drewnianych podłóg i schodów, cechuje minimalizm.

Skomentuj:

Szczecin: trójkątny dom na trójkątnej działce