Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Chatka dla bibliofila. "Bookworm Cabin" w Adelinie

JB

Leśna chatka pełna książek na Mazowszu - to pomysł Marty Puchalskiej-Kraciuk i Bartłomieja Kraciuka na technologiczny detoks. "Bookworm Cabin" w Adelinie koło Wyszkowa zostanie wybudowany w 2019 roku i będzie do wynajęcia przez cały rok.

'Bookworm Cabin' w Adelinie
'Bookworm Cabin' w Adelinie
Marta Puchalska-Kraciuk i Bartłomiej Kraciuk

Chwila wytchnienia

„Bookworm Cabin” to miejsce niczym ze snu każdego wielbiciela książek - przytulny, ukryty w lesie domek. Z wielkim oknem i ścianą pełną książek, zaprojektowany po to, by w nim czytać.

»Bookworm Cabin« powstaje po to, by dać chwilę wytchnienia. Po to, by odłożyć telefon, usiąść wygodnie i… Patrzeć. Czytać. Słuchać. Myśleć. Cieszyć się. Po prostu być.

- mówią twórcy.

Znany fundament

Podstawą do stworzenia „Bookworm Cabin” jest dobrze znany czytelnikom Bryły niewielki domek letniskowy zaprojektowany przez pracownię POLE Architekci. W domku mieści przestronny salon z kominkiem oraz dwuosobową sypialnią na antresoli. Oprócz tego, znalazło się oczywiście miejsce na pełną łazienkę z toaletą i prysznicem oraz wyposażoną kuchnia.

Z obu pomieszczeń roztacza się wspaniały widok. Ogromne okno zajmuje całą fasadę i ma prawie 5 m wysokości. Prototypowy, całkowicie funkcjonalny budynek powstał w polskich górach.

Kolejne wcielenie

„Bookworm Cabin” to kolejne wcielenie Domku Baby Jagi. To leśna chatka dająca możliwość pełnego poświęcenia się czytaniu w najbardziej wygodnych warunkach. Tutaj książki są na pierwszym miejscu. Pomysłodawcy chcą udowodnić, że można tworzyć rzeczy estetyczne i funkcjonalne jednocześnie - z miłości do piękna, przyrody i oczywiście książek.

Domek w Adelinie stanie na działce gęsto zarośniętej drzewami, która znajduje się na skarpie. Dzięki naturalnemu podwyższeniu terenu z kameralnego, ukrytego domu będzie rozciągał się przepiękny widok na pola.

Pomysłowy duet

Wnętrze pełne pięknego wzornictwa oraz książek stworzyła Marta Puchalska-Kraciuk z pracowni wnętrz MP Studio Architektury.

Za organizację i urzeczywistnienie projektu odpowiada Bartłomiej Kraciuk, który po skończonych w Nowym Jorku studiach wrócił do Polski, bo wierzy, że tu można robić najfajniejsze rzeczy. Jest współtwórcą Grupy Warszawa, która prowadzi wiele uznanych restauracji w stolicy.

Zmiana otoczenia

Wieś Adelin, w której powstaje chatka, jest oddalona od Warszawy o 50 km. Twórcy przekonują, że to wystarczająco daleko, by zapomnieć o zgiełku, ale i wystarczająco blisko, by dojechać tam w 45 minut. To dla mieszkających w mieście szansa na ekologiczny reset, holistyczne odcięcie się albo po prostu zmianę otoczenia.

Marta Puchalska-Kraciuk oraz Bartłomiej Kraciuk chcą sfinansować swój projekt, oferując w przedsprzedaży noclegi w domku. Rezerwacji można dokonywać na portalach odpalprojekt.pl oraz slowhop.com.

Skomentuj:

Chatka dla bibliofila. "Bookworm Cabin" w Adelinie