Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Klucz to właściwe proporcje. Dom D09 pod Szczecinem [WASZE PROJEKTY]

Red.

Otwartość inwestorów na współczesne trendy w architekturze pozwoliła na stworzenie nowoczesnego, odważnego domu. Prosta, kompaktowa bryła zachwyca dużymi przesuwnymi przeszkleniami i świetlikiem, który pozwala podziwiać nocne niebo w pełnej krasie.

Dom D09 pod Szczecinem
Dom D09 pod Szczecinem
MALINOWSKI STUDIO

Pod Szczecinem

Dom jednorodzinny „D09”, zaprojektowany przez biuro architektoniczne Malinowski Studio prowadzone przez Bartosza Malinowskiego, powstanie w małej miejscowości pod Szczecinem. Piękna, spokojna okolica, a także bliskość jeziora to największe atuty działki.

Inwestor miał jasno sprecyzowaną wizję domu. Chodziło o zaprojektowanie stosunkowo małego obiektu o powierzchni 90 mkw. o prostej, zwartej bryle z dużą ilością przeszkleń.

Sprytne rozwiązania

Forma budynku wynika z lokalnych warunków zabudowy, które narzucają dach dwuspadowy. Niesymetryczny dach to konsekwencja układu przestrzenno-funkcjonalnego wewnątrz. Mniejsza połać znajduje się nad antresolą, natomiast większa - nad wysokim salonem.

Ze względu na niewielką powierzchnię, ważne było maksymalne wykorzystanie każdej przestrzeni. W wyniku tego powstało wiele ciekawych i sprytnych rozwiązań, jak na przykład wewnętrzne schody wzdłuż regału z książkami, które prowadzą do wymarzonej przez klientów sypialni urządzonej na całkowicie otwartej antresoli . Przestrzeń komunikacji wewnętrznej została zminimalizowania do niezbędnego minimum.

Vivat szkło

Dla zapewnienia komfortu i intymności mieszkańcom od strony drogi zaprojektowano małą liczbę okien. Natomiast dla odpowiedniego doświetlenia wnętrza z drugiej strony budynku (od strony ogrodu) zastosowano duże przesuwne przeszklenia na całą wysokość parteru.

Przeszklenie w salonie sięga poziomu gruntu, natomiast wewnątrz budynku obniżono nieco posadzkę, dzięki czemu powstało siedzisko z szufladami wzdłuż szklenia.

Śmiałym rozwiązaniem jest duży świetlik w dachu. Dzięki temu będzie można cieszyć się widokiem gwieździstego nieba z sypialni.

Odważne kolory

Ciemne budynki to wciąż niszowy temat w kraju, jednak w przypadku „D09” wszystkie elementy wykończenia domu będą miały kolor czarny. Część parterowa została wykończona deską elewacyjną z jesionu w ciemnym wybarwieniu, a piętro i dach - blachą tytanowo-cynkową.

Skomentuj:

Klucz to właściwe proporcje. Dom D09 pod Szczecinem [WASZE PROJEKTY]