Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Co zobaczymy na Targach Rzeczy Ładnych we Wrocławiu 4 i 5 września?

mat. prasowe

Po raz pierwszy w 8-letniej historii Targów Rzeczy Ładnych wydarzenie to będzie miało swoją odsłonę nie tylko w Warszawie, ale również we Wrocławiu. W dniach 4-5 września, w Hali Stulecia, zobaczymy prace ponad 130 wystawców z całej Polski, a wśród nich: ceramikę i szkło, meble, plakaty i ilustracje, rośliny, lampy, tekstylia, produkty spa i wellness, zabawki i książki dla dzieci oraz różnorodne akcesoria. Prezentujemy prace wybranych twórców, które zostaną zaprezentowane na TRŁ WROCŁAW!

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu 2021
Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu 2021
mat. prasowe/kolaż: red.

Bartosz Kosowski - Plakaty

Bartosz Kosowski – rocznik 79. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz filologii angielskiej we Wrocławiu. Od trzynastu lat zajmuje się plakatem filmowym, ilustracją prasową oraz portretem. Współpracował między innymi z Apple, LucasFilm, Disney, Canal+, Netflixem, Legendary Pictures, Orange, Studiem Filmowym Kadr, „The New Yorker”, „The Economist” „The New Republic”, „The Hollywood Reporter” czy „Politico”. Jego prace były wielokrotnie wyróżniane za granicą, w takich konkursach, jak: World Illustration Awards, New York Festival Awards, American Illustration, Spectrum, 3×3, Graphis, Polish Graphic Design Awards czy European Design Awards, i publikowane w prestiżowych wydawnictwach: Taschen, Abrams, Huginn & Muninn oraz Bloomsbury. Kosowski jako jedyny Polak jest laureatem trzech złotych i jednego srebrnego medalu przyznawanych przez amerykańskie stowarzyszenia ilustratorów. W ciągu ostatnich dwóch lat jego "Kompozycje Przestrzenne" stworzone dla hotelu Puro w Łodzi, ilustracje dla Disneya, Strajku Kobiet, kampanii „Znikający Dyktator” oraz plakaty do "Lśnienia" i "Głowy do wycierania" zdobyły łącznie aż 26 nagród i wyróżnień, między innymi złoto w konkursie Spectrum 27, brąz w konkursach European Design Awards i Klub Twórców Reklamy oraz główną nagrodę w Polish Graphic Design Awards. Od sześciu lat Kosowski jest jednym z mentorów Adobe Design Achievement Awards.

bartoszkosowski.com

HUGBAG - Akcesoria

HUGBAG to zrównoważone wytwórstwo, poparte wiedzą i doświadczeniem zdobywanym przez lata. Powrót do dawnych metod wytwarzania z wykorzystaniem współczesnej wiedzy o wzornictwie. HUGBAG to pracownia kaletnicza, założona przez dwóch przyjaciół, Radka Fijołka i Radka Stelmaszczyka. Panowie przeszli długą drogę od pomysłu na kaletniczą zajawkę, przez nauki u mistrzów rzemiosła, do założenia manufaktury, która działa we Wrocławiu od 2012 roku. Radek, filmowiec i muzyk, z Radkiem, naukowcem i grafikiem, musieli nauczyć się wszystkiego od podstaw. Pierwsze próby podejmowali z wykrojami na kuchennej podłodze i dziurami wybijanymi na deskach do krojenia chleba. Kolejnym krokiem były prototypy odszywane przez szwalnie czy pracownie rymarskie, ale te nie spełniały wymagań estetycznych duetu artystów. Naturalnym etapem było rozpoczęcie nauki u mistrza cechu. Wszystkiego nauczyli się sami, żeby mieć stuprocentową pewność, że wszystko będzie zrobione tak, jak sobie wymyślili, nawet w najmniejszym detalu. HUGBAG to przede wszystkim surowy design, długowieczność i naturalne materiały. "Radki" tworzą produkty użytkowe, piękne, proste i funkcjonalne. Działają lokalnie, szyją tylko z polskich skór garbowanych roślinnie, bez chemii, współpracują tylko z zaufanymi podwykonawcami.

Najnowsza seria skórzanych tacek otwiera nową gałąź działań duetu rzemieślników. HUGBAG wchodzi do wnętrz i robi to w swoim minimalistycznym stylu. Tacki skórzane, które mają być organizerami rzeczy podręcznych, przydadzą się w domu i w biurze. Mają być miejscem do odkładania drobiazgów i przedmiotów, które poza domem musimy mieć przy sobie, dlatego w naszym skórzanym koszyczku wylądują klucze, dokumenty, telefon, monety z kieszeni. To oczywiście nie wyczerpuje zastosowań najnowszego produktu - biżuteria na toaletce, przybornik w łazience, narzędzia piśmiennicze w pracowni… uniwersalny design dopasuje się do wystroju właściwie każdego wnętrza. "Określenia HUGBAG'owe" to: tradycyjne wartości i współczesne rzemiosło, estetyka i wytrzymałość przedmiotów, produkt doskonały, naturalne i surowe, przedmiot ma żyć z właścicielem, tradycyjne wytwórstwo, manufaktura kaletnicza.

hugbag.pl

Jakub Zasada - Plakaty

Jakub Zasada jest autorem ponad 200 plakatów, przede wszystkim do filmów niezależnych oraz wydarzeń kulturalnych, w tym koncertów, a także lokalnych i społecznych inicjatyw. Brał udział w wielu indywidualnych oraz zbiorowych wystawach w kraju i za granicą. Współpracuje m.in. z Wrocławską Galerią Polskiego Plakatu, Dydo Poster Gallery oraz różnymi instytucjami kultury, a także organizacjami pozarządowymi. Mieszka i pracuje na Księżu Małym we Wrocławiu.

instagram.com/jakubzasada

Malwina Hajduk - Ilustracje

Ilustratorka i projektantka graficzna. Ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2016). Pod koniec studiów, w ramach stypendium, wyjechała do Stanów Zjednoczonych i studiowała na University of Tennessee School of Art. Jej dyplom brał udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Najlepszych dyplomów ASP. Obecnie mieszka i tworzy we Wrocławiu. Projektuje książki, identyfikacje wizualne wydarzeń artystycznych i wystaw. Współpracuje głównie instytucjami kultury i sztuki oraz z wydawnictwami. Tworzy ilustracje inspirowane kobiecością, naturą i zwykłym życiem. Zajmuje się również ilustracją do książek dla dzieci. 

Fascynuje ją polska ilustracja z drugiej połowy XX w. oraz rosyjska awangarda; skłonność do syntezy form i palety barw. W jej ilustracjach można dostrzec zawężoną kolorystykę, płaskie kształty, często zniekształconą perspektywę i wszechobecność faktur i tekstur. Uwielbia ilustrować rośliny i ludzi, w którzy przybierają abstrakcyjne, czasem nierzeczywiste formy. Ilustruje dziewczyny, którymi chciałaby być, i kobiety, które ją inspirują, ponadto piękne miejsca, w których chciałaby się znaleźć, i proste, codzienne przyjemności. Na jej ilustracjach zawsze znajdziecie rośliny i kwiaty, bo nie wyobraża sobie bez nich swojego życia i mieszkania. Prywatnie najbardziej kocha swoje dwa psy, podróże i kawę w połączeniu z waniliową chałwą.  

www.instagram.com/malwahajduk

malwinahajduk.pl

MIWOODO - Stolarnia Kartek

"Tworzymy z pasją drewniane kartki okolicznościowe, plakaty i nie tylko. Projekt @miwoodo powstał z miłości do drewna, aby nadać prostym gestom życzliwości oryginalną formę i trwałość. Tak, aby zachować dobrą energię... na dłużej! Nasze produkty tworzymy tak, aby były nietuzinkowe, sprzeciwiające się kiczowi, dodające życiu pozytywności i piękna. Nasze projekty to oryginalne, odręcznie wykonane rysunki o niepowtarzalnym charakterze, które są następnie drukowane na drewnie i dodatkowo utrwalane, dzięki czemu mogą przetrwać dłużej. Od niedawna, niespotykanym i wyjątkowym rozszerzeniem możliwości naszych drewnianych plakatów i kartek, jest przeniesienie się do rozszerzonej rzeczywistości (AR), dzięki naszej autorskiej aplikacji - na przykład skanując telefonem kartkę z Naszym Układem Słonecznym, jej powierzchnia zamienia się w profesjonalny film video, zabierający nabywcę lub obdarowanego w kosmiczną podróż."

miwoodo.pl

Ovium - Wellness/Eko

Po przeczytaniu książki o zero waste, właścicielka marki postanowiła wprowadzić w swoje życie drobną zmianę – uszyć swój pierwszy, wielorazowy płatek do demakijażu. Do tego celu wykorzystała zużyte ubranie swojego synka. Z rękawka wycięła dwa kółeczka i zszyła je ze sobą. Płatek nie do końca jej odpowiadał – był mniej przyjemny niż te jednorazowe. Dała im jednak jeszcze jedną szansę – wybrała się do sklepu z odzieżą używaną i kupiła mały ręcznik o drobnych pętelkach i ponownie uszyła płatek wielorazowy. Niestety ten okazał się jeszcze gorszy. Myśl przyszła w nocy, po kilku dniach: „Stworzę płatek wielorazowy idealny!” I tak, w skrócie, zaczęła się historia marki Ovium. Poszukiwania materiału trwały pół roku, po drodze właścicielka marki testowała wiele prototypów, dopóki nie znalazła swojego ideału. Płatki do tej pory są najlepiej sprzedającym się Ovium'owym produktem. Są wyjątkowe – niesamowicie miękkie i trwałe. Zachęcają do małej-wielkiej zmiany.

ovium.pl

Pasieka - Meble

Pasieka to miejsce mocno zdefiniowane przez swoją funkcję oraz wygląd. Ten wyodrębniony obszar pola odznacza się oryginalną, spójną dla znajdujących się tam obiektów, formą i kolorystyką. Warstwa dekoracyjna nie jest wartością nadrzędną Pasieki. Jest (tylko i aż) wyrazem estetycznych upodobań jej właściciela-twórcy. Pasieka to proste meble i przedmioty, które powstały w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych. Ich forma jest wynikiem poszukiwania indywidualnych rozwiązań projektowych, nie mających swoich odpowiedników na rynku.

Twórcy marki Pasieka

Katarzyna Dobiecka – współzałożycielka i projektantka marki. Architektka z wszechstronnym doświadczeniem projektowym. Działa na styku wielu dziedzin i w różnej skali. Jej udziałem są projekty przestrzeni publicznych, wnętrz, mebli, opakowań, a także grafiki użytkowej. Pomysły czerpie z nieustannej obserwacji trendów i potrzeb oraz problemów z tym związanych. Jej obiekty cechuje prosty i czytelny koncept oraz subtelny detal. Dąży do oryginalności w ramach prostych środków i dostępnych rozwiązań. Kontroluje cały proces: od koncepcji, przez szczegółowy projekt po nadzór nad jego wykonaniem. Współlaureatka i laureatka konkursów, takich jak: Rewitalizacja Bulwaru Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu, identyfikacja wizualna DoFA, CREA AWARDS Vibia, H&M Home i ELLE „Współczesny Nomada”, katalog wystawy głównej MHŻP Polin, identyfikacja programu 100 na 100. Muzyczne Dekady Wolności, Polish Graphic Design Awards, Linoleum Od Nowa Forbo. Jej lampa, stół i meble modułowe były prezentowane na wystawach: make me!, Wroclove Design, Gdynia Design Days, Gwangju International Design Biennale.

Grzegorz Łotysz – współzałożyciel marki. Creative Director, Product Designer oraz przedsiębiorca z międzynarodowym doświadczeniem w projektowaniu i rozwoju marek i produktów.

www.mypasieka.com

SI SI BEE - Wellness/Eko

"si si bee to założona w 2017 roku marka kosmetyczna, w której na małą skalę produkujemy technologicznie zaawansowane kosmetyki naturalne dla wymagającej skóry. Do naszych produktów wybieramy doskonałe roślinne składniki aktywne, których działanie zostało udowodnione rzetelnymi badaniami niezależnych laboratoriów. DNA naszej marki to przede wszystkim surowce o skutecznym działaniu, brak syntetycznych zapachów i kolorów, kompletna transparentność procesu produkcyjnego, wskazań i przeciwwskazań oraz bardzo otwarty i przyjazny kontakt z klientami, którym czasami musimy odradzić zakup naszego produktu, ponieważ po rozmowie uznajemy, że produkt nie będzie dla nich odpowiedni. Bardzo ważną zasadą si si bee jest to, że kosmetyki muszą działać tak, jak opisuje ich działanie producent. Produkty mogą nie spełnić czyichś oczekiwań tylko w jednym przypadku – gdy nie są odpowiednio dobrane do skóry. Wiedza i świadomość są dla naszej marki super ważne. Dla klientów są ich prawem, bezpieczeństwem i podstawą do najlepszych dla nich wyborów. si si bee to marka, którą rozwijamy organicznie, bez pośpiechu, z wielką dbałością o szczegóły formurlacji i konsystencji produktów, a jej rosnąca popularność oparta jest na opiniach przekazywanych przez klientów."

sisibee.pl

Toczona - Ceramika i Szkło

Studio ceramiczne Toczona to wrocławska pracownia ceramiczna ukierunkowana na tradycyjną technikę koła garncarskiego, wykorzystywaną w nowoczesny sposób. W skład Toczonej wchodzą dwie artystki: Dominika Khavro i Weronika Fudała. Eksplorują one zagadnienie deformacji, prowadzą eksperymenty nad autorskimi szkliwami, a ich prace noszą wyraźne ślady toczenia. Tworzą tak, aby każdy produkt był użytkowy i niepowtarzalny. Dominika specjalizuje się w toczeniu naczyń wielkowymiarowych. Weronika natomiast zajmuje się wykończeniem prac, a także promocją marki. Na jesień 2021 roku zaplanowane jest uruchomienie nowej przestrzeni stacjonarnej Toczonej, do której zaproszony będzie każdy, kto chciałby zgłębić tajniki ceramiki.

www.instagram.com/toczona

Zakwas Studio - Ceramika i Szkło

"Jesteśmy projektantami, dla których ważne jest jakościowe rzemiosło oraz dbałość o zasoby i środowisko. Naszym marzeniem było stworzenie miejsca otwartego dla wszystkich, otwartego na działania społeczne i realizację własnych pomysłów. Tym jest Zakwas - organiczną mieszanką, która daje początek ideom, a następnie wciela je w życie. Pracujemy głównie z ceramiką oraz tekstyliami, łącząc tradycyjne rzemiosło ze współczesną technologią. Jesteśmy również spółdzielnią socjalną, realizującą projekty z zakresu edukacji i reintegracji społecznej. Od niedawna dysponujemy przestrzenią coworkingową, w której niezależni ceramicy mogą wspólnie pracować nad własnymi projektami."

www.zakwasstudio.pl

Więcej informacji na temat TRŁ WROCŁAW znajdziecie TUTAJ >>

Już tydzień później, w dniach 11-12 września, odbędą się Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie. Więcej na ten temat: TRŁ FRESH! i TRŁ PRINT! 11-12 września, Centrum Praskie Koneser, Warszawa >>

    Więcej o:

Skomentuj:

Co zobaczymy na Targach Rzeczy Ładnych we Wrocławiu 4 i 5 września?