Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

D105 w Katowicach. Gabinety medyczne w kontenerach przemysłowych

Redakcja Pressland/WG/mat. D105

20 kontenerów, ustawionych w dwóch kondygnacjach, połączonych klatką schodową wykonaną w konstrukcji żelbetowej. W środku nowoczesne gabinety stomatologiczne i medycyny estetycznej. Oto D105 - nowy obiekt w Katowicach, zaprojektowany przez architektów z pracowni Grupa Concept.

D105 w Katowicach. Proj. Mariusz Zalejski / Grupa Concept
D105 w Katowicach. Proj. Mariusz Zalejski / Grupa Concept
Fot. D105

Technologia kontenerowa wciąż kojarzona jest z niskobudżetowymi obiektami tymczasowymi. Tymczasem, budownictwo na bazie prefabrykatów przestrzennych, coraz częściej znajduje swoje użycie w realizacji nowoczesnych, często luksusowych obiektów mieszkalnych i użytkowych. Także w Polsce realizowanych jest coraz więcej tego typu inwestycji.

D105 w Katowicach, przy ulicy Dębowej 105, to stworzony z kontenerów przemysłowych budynek, w którym zlokalizowane są nowoczesne gabinety stomatologiczne i medycyny estetycznej. Obiekt zaprojektował Mariusz Zalejski z pracowni Grupa Concept.

BOX_house - dom modułowy

Wykonano go z 20 modułów o wymiarach 3 x 3 x 6 m, ustawionych w dwóch kondygnacjach, połączonych klatką schodową wykonaną w konstrukcji żelbetowej. Na parterze zlokalizowana zostały specjalistyczne gabinety stomatologiczne oraz gabinety zabiegowe medycyny estetycznej. Piętro budynku to mieszkanie funkcyjne dla osób przyjeżdżających na organizowane w tym miejscu szkolenia i wydarzenia specjalne. Funkcjonalnie budynek ten spełnia wszystkie wymagania jakie stawia się obiektom służby zdrowia.

D105 w Katowicach. Proj. Mariusz Zalejski / Grupa Concept
D105 w Katowicach. Proj. Mariusz Zalejski / Grupa Concept
Fot. mat. D105

Pierwotnie zaczynaliśmy koncepcję budynku D105 w innej lokalizacji i na bazie tradycyjnej technologii. Jednakże zarówno inwestorzy jak i my czuliśmy pewien niedosyt. Widzieliśmy ograniczania jakie stawiała nam pierwsza nieruchomość. Zapadła decyzja o rezygnacji z pierwotnej lokalizacji i rozpoczęciu całego procesu inwestycyjnego od nowa. Ten odważny ruch w znacznym stopniu zdeterminował zastosowanie technologii modułowej na Dębowej

tłumaczy architekt Mariusz Zalejski, projektant obiektu.

Stylistyka zewnętrzna obiektu D105 nawiązuje do charakteru otoczenia, także do nowo wybudowanego w sąsiedztwie Miejskiego Domu Kultury Filia „Dąb”. Poza antracytowymi elementami kontenerów, jako elementy wykończenia na zewnątrz zastosowano materiały naturalne takie jak kamień czy drewno. Zabiegi te przekładają się również na charakter wnętrza. Proces projektowania wnętrz gabinetów D105 polegał na stworzeniu funkcjonalnej i ergonomicznej przestrzeni dopasowanej do potrzeb przyszłych klientów.

Postawiliśmy na minimalizm i jasne wnętrza, w których zestawione zostały ze sobą drewno, beton i szkło. Loftowe, proste wnętrze wzbogacają dodatkowe akcenty kolorystyczne w postaci fuksji/magenty, wybrane przez inwestorów. Dzięki wszechobecnej żywej zieleni i ciepłemu światłu, odwiedzający gabinety, mogą poczuć się dużo bezpieczniej i bardziej komfortowo w oczekiwaniu na wizytę u lekarza

mówi architekt Emilia Rabsztyn z pracowni Grupa Concept.

Jak Wam się podoba ta realizacja? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii.

    Więcej o:

Skomentuj:

D105 w Katowicach. Gabinety medyczne w kontenerach przemysłowych