Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Platoon Kunsthalle: kontener na kontrkulturę

buma

Platoon Kunsthalle wylądował w jednej z bogatych dzielnic Seulu. Wśród drogich butików i modnych domków jednorodzinnych ciemnozielona konstrukcja z ułożonych na sobie kontenerów wygląda jak przybysz z innej planety.

platoon kunsthalle, seul, graft lab, kontener, archituktura kontenerowa
Platoon Kunsthalle, Seul
źródło: inhabitat.com

 

 

Pierwszy Platoon powstał w Berlinie. Kontener dla niepokornych, artystów i wszystkich, którzy brną w przeciwną do dominującej kultury stronę. Koncerty, wystawy, spotkania, kafejki upakowane w blaszanych pudełkach bardzo spodobały się młodym berlińczykom. Surowy i minimalistyczny styl wspaniale pasuje do kontrkulturowych działań. Pomysł przyjął się także w Korei Południowej. Przy współpracy biura Graft Lab odpowiedzialnego za budynek z Berlina i specjalizującego się w architekturze kontenerowej, architekci z U-il Architects & Engineers ukończyli projekt w Seulu.  Tak jak w przypadku swojego niemieckiego odpowiednika, Platoon Kunsthalle pomieści galerie, pracownie artystów oraz scenę. W budynku znajdują się również biblioteka oraz bar na dachu.

 

 

Platoon Kunsthalle powstał z 28 kontenerów ISO wykorzystywanych w transporcie morskim. Układ kontenerów może być zmieniany, a cały budynek z łatwością można przetransportować w inne miejsce. Poukładane na sobie elementy konstrukcji tworzą oddzielne przestrzenie, a centrum stanowi otwarty, wysoki hol.  Militarne barwy oraz projekt wnętrz eksponujący wiele przemysłowych detali przywodzą na myśl wojskową kantynę. Specyficzną atmosferę tworzy również oświetlenie, do którego wykorzystano światła jarzeniowe.

 

 

 

 

 

Platoon Kunsthalle ma być platformą działań kontrkulturowych. Jego dynamiczna konstrukcja wspaniale wpisuje się w programowe założenia przedsięwzięcia i tworzy niebanalną przestrzeń oddającą ducha współczesności.

 

 

 

Wielkie otwarcie miało miejsce w kwietniu tego roku

 

 

Więcej o projekcie przeczytacie tu: www.kunsthalle.com

 

 

buma

 

 

Zobacz także:

 

 

Budownictwo kontenerowe - tanie i ekologiczne

 

Domy z prefabrykatów

 

Dom-kontener jak produkt

 

 

Skomentuj:

Platoon Kunsthalle: kontener na kontrkulturę