Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom jednorodzinny na Orzechowej w Józefowie. Elegancka, ciemna bryła

Mat. architekta

Dom jednorodzinny w Józefowie przy ul. Orzechowej został zaprojektowany przez pracownię PAWEL LIS ARCHITEKCI. Powstał na niewielkiej działce z ograniczoną powierzchnią zabudowy i linią zabudowy wycofaną 10m od granicy działki. Takie warunki wpłynęły na zwarte i podłużne ukształtowanie jego bryły.

Dom na Orzechowej w Józefowie. Proj. PAWEL LIS ARCHITEKCI
Dom na Orzechowej w Józefowie. Proj. PAWEL LIS ARCHITEKCI
Fot. Radek Gałczyński

Dom w Józefowie, zaprojektowany przez Pawła Lisa we współpracy z Karoliną Osuchowską, został harmonijnie wkomponowany pomiędzy drzewa, tworząc elegancką i dyskretną formę architektoniczną. Elewacja budynku została obłożona ciemnym, szaro-beżowym gresem oraz antracytową blachą. Dzięki temu jego nowoczesny i minimalistyczny wygląd dobrze koresponduje z odcieniem kory otaczających drzew. Układ bryły domu oraz duże przeszklenia umożliwiają naturalne doświetlenie wnętrz i jednocześnie zapewniają prywatność dla jego mieszkańców.

Dom na Orzechowej w Józefowie. Proj. PAWEL LIS ARCHITEKCI
Dom na Orzechowej w Józefowie. Proj. PAWEL LIS ARCHITEKCI
Fot. Radek Gałczyński

Parter o wysokości 3m mieści salon z jadalnią, otwartą kuchnie oraz gabinet. Pozwala to na wygodną organizację życia codziennego. Gabinet, który służy także do codziennej pracy został umiejscowiony przy wejściu do domu. To umożliwia przyjmowanie gości bez konieczności przechodzenia przez całą strefę dzienną domu. Duży taras od strony salonu nie został zadaszony z powodu dużej ilości wysokich drzew, które w naturalny sposób osłaniają to miejsce przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Na piętro prowadzą ażurowe schody. Zostały zamontowane na ścianie z surowego betonu architektonicznego. W tym celu ścianę biegnącą przez dwie kondygnacje specjalnie przygotowano i zabezpieczono już na etapie stanu surowego. Schody i korytarz na piętrze zostały doświetlone przez okna od strony wejścia.

Na piętrze znajdują się sypialnia z łazienką, dwa pokoje, łazienka i pralnia, zapewniając domownikom intymność i spokojny wypoczynek. 

Okna zostały wykonane w systemie aluminiowym, elewacja została obłożona gresem i panelami z blachy typu alucobond. Dom posiada dwustanowiskowy garaż i jest zasilany jest przez pompę ciepła. Na dachu zamontowano panele słoneczne.

----
DOM NA ORZECHOWEJ. JÓZEFÓW.


FUNKCJA: Budynek mieszkalny jednorodzinny
LOKALIZACJA: ul. Orzechowa, Józefów
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 225m2
POWIERZCHNIA DZIAŁKI: 878m2
ROK: 2022.
INWESTOR: Prywatny
AUTOR: mgr arch. Paweł Lis
WSPÓŁPRACA: mgr arch. Karolina Osuchowska
KONSTRUKCJA: PRONAZ

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom jednorodzinny na Orzechowej w Józefowie. Elegancka, ciemna bryła