Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drugi etap inwestycji Ogrodów Ulricha – rewitalizacja zabytkowych szklarni na warszawskiej Woli

mat. prasowe

Wraz z początkiem trzeciego kwartału br. ruszył drugi etap rewitalizacji historycznego kompleksu Ogrodów Ulricha. Dotychczas realizowane były prace konserwatorskie oraz zabezpieczające - teraz trwają prace fundamentowe oraz wykopy. Celem inwestycji jest przywrócenie Ogrodom ich dawnej świetności i oddanie mieszkańcom wielofunkcyjnej przestrzeni rekreacyjno-kulturalnej z bogatą ofertą gastronomiczną.

Ruszył drugi etap inwestycji Ogrodów Ulricha  – rewitalizacja zabytkowych szklarni na warszawskiej Woli
Ruszył drugi etap inwestycji Ogrodów Ulricha – rewitalizacja zabytkowych szklarni na warszawskiej Woli
mat. prasowe

Trwają prace budowlane związane z odrestaurowaniem Ogrodów Ulricha, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie CH Wola Park w Warszawie. To już drugi etap robót – pierwszy, obejmujący prace konserwatorskie, w tym m.in. odpowiednie zabezpieczenie zabytkowego terenu, zakończył się w kwietniu bieżącego roku. Inwestorem jest Ingka Centres, właściciel Wola Parku, a wykonawcą generalnym firma Budimex.

Postępy można śledzić na stronie internetowej inwestycji TUTAJ.

Zobacz także: Tak zmienią się park i szklarnie Urlicha przy CH Wola Park. Ruszają prace konserwatorskie >>

Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecnego przebiegu prac. Od początku zależało nam, by powstające miejsce zachowało magię dawnego przedsiębiorstwa Ulrichów, lecz jednocześnie, by odpowiadało na aktualne potrzeby lokalnej społeczności. Dlatego projekt powstał z poszanowaniem historii i uwzględnia propozycje przedstawione podczas konsultacji społecznych. Już za rok otworzymy nową, innowacyjną przestrzeń, która będzie nie tylko miejscem rekreacji, ale stanie się również centrum spotkań, gdzie Warszawiacy będą mogli spędzać czas, zdrowo zjeść oraz odpocząć wśród miejskiej zieleni.

mówi Artur Drączkowski, kierownik projektu, Ingka Centres.

Drugi etap rozpoczął się od robót przygotowawczych. W ciągu ostatnich tygodni zorganizowano i ustawiono zaplecze kontenerowo-biurowe oraz uporządkowano teren budowy. Jednocześnie odbywało się projektowanie wykonawcze, niezbędne do startu robót fundamentowych oraz wykopów. Te planowane są na okres wakacyjny, a pojawienie się maszyn budowlanych oznacza zwiększenie intensywności prac.

Historia Ogrodów sięga aż 1805 roku, kiedy to Jan Bogumił Ulrich założył pierwsze gospodarstwo ogrodnicze w Warszawie. W kolejnych latach na terenie obiektu powstały charakterystyczne żelazne szklarnie, które słynęły z uprawy tropikalnej roślinności i egzotycznych owoców. Zrewitalizowana przestrzeń zyska nowe funkcje, w tym rekreacyjną oraz kulturalną, a także zostanie wzbogacona o strefę gastronomiczną i dodatkowe wyposażenie.

Jak będzie wyglądał rozbudowany i odnowiony kompleks? Utworzą go Szklarnie i Park Ulricha, Ogród Codzienny, Willa Ulricha oraz Zielona Chata. Koncepcja zakłada zachowanie historycznych elementów, takich jak ceglane kominy, ściany szczytowe czy część piwniczna, jak również zastosowanie nowoczesnych ekologicznych rozwiązań. W szklarni zachodniej znajdzie się strefa gastronomiczna z różnorodną i zdrową żywnością, zaś szklarnia wschodnia stanie się miejscem do pracy i wspólnego spędzania czasu w otoczeniu zieleni. Pierwsi goście będą mogli odwiedzić Ogrody Ulricha latem 2022 roku.

Zobacz także: Tak zmienią się Ogrody Urlicha przed CH Wola Park. Projekt rewitalizacji terenu i szklarni przygotowała pracownia WXCA >>

Ruszył drugi etap inwestycji Ogrodów Ulricha  – rewitalizacja zabytkowych szklarni na warszawskiej Woli
Ruszył drugi etap inwestycji Ogrodów Ulricha – rewitalizacja zabytkowych szklarni na warszawskiej Woli
mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Drugi etap inwestycji Ogrodów Ulricha – rewitalizacja zabytkowych szklarni na warszawskiej Woli