Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mistrzowie Architektury - kolejny live na Instagramie. Gościem będzie Juan Carlos Romero z Carlo Ratti Associati

Mat. prasowe/red. WG

Już 28 maja zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Mistrzowie Architektury, które i tym razem odbędzie się w na żywo na Instagramie. Gościem będzie Juan Carlos Romero – kolumbijski architekt reprezentujący pracownię Carlo Ratti Associati

CURA w Turynie. Proj. Carlo Ratti Associati
CURA w Turynie. Proj. Carlo Ratti Associati
Fot. Max Tomasinelli

Pierwszy w historii cyklu Mistrzowie Architektury wykład on-line spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. O swojej pracy opowiadał Julian Weyer z C.F. Møller Architects. Więcej o tym wykładzie przeczytacie tu>>. Organizatorzy postanowili iść za ciosem i zorganizowali drugiego live'a na Instagramie. Zaprosili Juana Carlosa Romero - kolumijskiego architekta z pracowni Carlo Ratti Associati.

Carlo Ratti Associati to włoska pracownia z siedzibą w Turynie, posiadająca również oddziały w Bostonie oraz w Londynie. Realizując projekty na całym świecie, łączą design z najnowocześniejszymi technologiami cyfrowymi. Tworzone przez nich budynki to architektura, która odczuwa i reaguje.

Rewolucja cyfrowa i digitalizacja coraz większego obszaru świata jest niezaprzeczalnym faktem i wpływa na nasze codzienne życie. Jak ma się to do architektury? Przedstawiciele Carlo Ratti Associati uważają, że poprzez integrację architektury z cyfrowymi technologiami, może ona skuteczniej odpowiadać na potrzeby użytkownika. Co więcej, kiedy budynek jest bardziej inteligentny i zautomatyzowany, użytkownik staje się coraz bardziej świadomy i skłonny do podejmowania zrównoważonych decyzji.

O pracowni Carlo Ratti Architects zrobiło się głośno podczas pandemii koronawirusa z uwagi na projekt CURA – kontenerów przerobionych na modułowe jednostki intensywnej terapii, mające na celu odciążenie przepełnionych szpitali. Pierwsze prototypy zostały już zrealizowane w Mediolanie, będącym jednym z największych w Europie ognisk pandemii.

Mobilny szpital z kontenerów transportowych

Juan Carlos Romero skupia się w swojej pracy na tym w jaki sposób ludzie oddziałują wzajemnie na siebie oraz na środowisko zbudowane. Swoją wiedzę w tym zakresie zgłębiał realizując projekty przeróżnej skali – od wnętrz aż po duże masterplany.

O erze cyfrowej cywilizacji oraz jej wpływie na współczesne miasta, Juan Carlos Romero opowie 28 maja na profilu @mastersofarchitecture na Instagramie. Standardowo, część spotkania przyjmie formę Q&A, więc będzie okazja do zadawania pytań na żywo. Serdecznie zapraszamy!

    Więcej o:

Skomentuj:

Mistrzowie Architektury - kolejny live na Instagramie. Gościem będzie Juan Carlos Romero z Carlo Ratti Associati