Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nieszablonowe biuro JFM Furniture w czterech stylach. To projekt pracowni Bracia Burawscy Architekci

Mat. prasowe/red. WG

Projektując warszawskie biuro firmy JFM Furniture, Bracia Burawscy Architekci chcieli stworzyć miejsce, które połączy rozmaite funkcje. To nie miała być tylko tradycyjna przestrzeń biurowa, ale i wizytówka inwestora - showroom, który zaprezentuje im możliwości firmy.

Biuro JFM. Proj.  Bracia Burawscy Architekci
Biuro JFM. Proj. Bracia Burawscy Architekci
Fot. Marcin Mularczyk, www.fotoradarmm.pl

W poszukiwaniu idealnego biura

Biuro JFM Furniture, zaprojektowane przez pracownię Bracia Burawscy Architekci, mieści się w Warszawie, w niskim budynku z lat 80. XX wieku. Pierwotnie miało stosunkowo niewielką powierzchnię – niespełna 140m2 – i kształt długiego, ale wąskiego prostokąta. Firma cały czas się rozwijała, dlatego projekt miał uwzględniać: recepcję i poczekalnię, sale konferencyjne, wydzieloną przestrzeń do pracy, część socjalną stworzoną dla pracowników, wielofunkcyjną przestrzeń wspólną oraz miejsce, w którym będą prezentowane ich projekty.

Aby wcielić te założenia w życie, biuro musiało zostać znacząco powiększone. Inwestor zdecydował się na jego rozbudowę i wynajął sąsiadujące z nim lokale. Ostateczna powierzchnia realizacji wyniosła ponad 350 m2. Dzięki temu architektom udało się nie tylko zrealizować wstępne pomysły, ale także dodać do projektu kolejne pomieszczenia, takie jak gabinet właściciela czy dwuosobowe sale służące do kameralnych spotkań z klientami.

Biuro JFM Furniture w czterech stylach

Kolejnym wyzwaniem, przed jakim stanęli architekci, było wyodrębnienie kluczowych działów w firmie inwestorów. Zdecydowano się na stworzenie czterech zróżnicowanych stylistycznie stref. Okazało się, że to rozwiązanie sprawdza się idealnie – nie tylko pozwoliło na spersonalizowanie poszczególnych części biura, nadając im unikalnego charakteru, ale także umożliwiło zróżnicowanie materiałów i dostępnych rozwiązań.

Zrealizowane zostały cztery strefy koncepcyjne. Recepcja i główna sala konferencyjna są zaprojektowane w stylu loftowym, na strefę współczesną składają się przestrzeń pracy, sale dwuosobowych spotkań, a także gabinet współwłaścicielki. W stylu art deco utrzymane zostały gabinety właściciela i strefa pracy menagerów, natomiast miejsce przeznaczone dla projektantów i technologów, jak i wspólna część socjalna, razem z kuchnią i jadalnią, należą do strefy leśnej.

Projekt biura JFM Furniture docenili jurorzy konkursu European Property Awards 2020-2021. Ta przyznawana od 1995 roku nagroda stanowi europejską część prestiżowego konkursu International Property Awards.

 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni. European Property Awards jest wielkim wyróżnieniem dla naszej pracowni, ale także ogromną motywacją do dalszej pracy. To dowód na to, że warto eksperymentować i nie bać się oryginalnych rozwiązań, nawet kiedy projektujemy takie wnętrza jak biura. A może nawet: zwłaszcza wtedy? Nie możemy się już doczekać kolejnych wyzwań

 

18.30 skórka

– mówi Andrzej Burawski.

Architektom gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych sukcesów!

    Więcej o:

Skomentuj:

Nieszablonowe biuro JFM Furniture w czterech stylach. To projekt pracowni Bracia Burawscy Architekci