Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy budynek Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Będą tu sale wykładowe, pokoje i stołówka

Red.

Pracownia Kowalski Architekci z Gdyni zwyciężyła konkurs na projekt nowego budynku Akademii Marynarki Akademii Wojennej w Gdyni. Powstanie nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt z pokojami, salami wykładowymi, audytorium, kuchnią i stołówką.

Wizualizacja nowego budynku wielofunkcyjnego Akademii Marynarki Wojennej
Wizualizacja nowego budynku wielofunkcyjnego Akademii Marynarki Wojennej
Wiz. materiały Kowalski Architekci Sp. z o.o.

Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na projekt nowego budynku Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Zorganizowany przez uczelnię konkurs wygrała pracownia Kowalski Architekci Sp. z o.o. z Gdyni. Nowy budynek Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni powstanie przy ul. Śmidowicza na Oksywiu, w miejscu, gdzie dziś znajduje się przeznaczone do wyburzenia betonowe boisko. Nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt stanie tuż obok istniejących gmachów Akademii Marynarki Wojennej.

Na parterze nowego budynku znajdzie się kuchnia oraz stołówka na 300 osób. Pierwsze piętro przeznaczone będzie na 6 sal wykładowych oraz audytorium na 70 osób. Pozostałe kondygnacje zajmą pokoje dla podchorążych ostatnich roczników i kadry Akademii Marynarki Wojennej przebywającej na kursach specjalistycznych. Przewidziano 100 pokoi jednoosobowych i 50 pokoi dwuosobowych. Pojawią się tu także cztery sale szkoleniowe. Ostatnie piętro przeznaczone będzie na salę konferencyjną i mesę oficerską.

Razem z nowym budynkiem pojawią się też droga dojazdowa, droga przeciwpożarowa i nowe ciągi piesze. Rozbudowany zostanie również parking.

Pracownia Kowalski Architekci Sp. z o.o. z Gdyni oprócz nagrody finansowej, otrzymała zaproszenie do postępowania z „wolnej ręki” na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Szacowany koszt budowy nieruchomości to 55 mln złotych. Inwestycja w całości będzie finansowana przez ministerstwo obrony narodowej.  

Budynek ma być gotowy w 2023 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy budynek Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Będą tu sale wykładowe, pokoje i stołówka