Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Powstaje Alpha - pierwszy z siedmiu biurowców inwestycji Airport City Gdańsk

Redakcja Pressland/WG/mp

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy podpisał z firmą HOCHTIEF Polska umowę na budowę biurowca Alpha - pierwszego z planowanych siedmiu biurowców w nowej inwestycji komercyjnej Airport City Gdańsk.

Airport City Gdańsk. Proj. PIG Architekci
Airport City Gdańsk. Proj. PIG Architekci
Mat. prasowe

24 października 2019 roku podpisano umowę na budowę pierwszego biurowca o nazwie Alpha. Stanie on pomiędzy ulicą Słowackiego a wiaduktem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, naprzeciwko terminalu pasażerskiego T2. Biurowiec będzie miał 6 pięter i 2 kondygnacje podziemne, z parkingiem na 197 samochodów. Powierzchnia najmu wyniesie 8,5 tys. m kw.

Elewacja obiektu wykonana będzie z okładziny aluminiowo-kompozytowej. Znajdą się na niej charakterystyczne elementy metalowe o kształcie inspirowanym lotkami skrzydeł samolotu. Oświetlenie fasady nawiązywać będzie do świateł pozycyjnych samolotu. W Alphie będą biura i strefa usługowa. Energooszczędność inwestycji ma zostać poparta Certyfikatem Leed Gold.

Airport City Gdańsk. Proj. PIG Architekci.
Airport City Gdańsk. Proj. PIG Architekci.
Mat. prasowe

Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, zaznacza, że biurowiec Alpha będzie testem dla całego przedsięwzięcia Airport City Gdańsk. Jak sam powiedział: „Nie sztuką jest bowiem postawić taki obiekt, ale sprzedać jego powierzchnię komercyjną".

Biurowiec Alpha ma zostać wybudowany za prawie 66 mln zł netto. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku i zakończyć się w połowie 2021 r.

    Więcej o:

Skomentuj:

Powstaje Alpha - pierwszy z siedmiu biurowców inwestycji Airport City Gdańsk