Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ruszyła budowa nowego wieżowca na warszawskiej Woli. Skyreach będzie miał ponad 170 metrów wysokości

WG

Ruszyły prace przy budowie nowego, ponad 170 metrowego wieżowca przy ul. Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Projekt budynku o roboczej nazwie Skyreach przygotowywała pracownia Kuryłowicz & Associates.

Wieżowiec Skyreach. Proj. Kuryłowicz & Associates.
Wieżowiec Skyreach. Proj. Kuryłowicz & Associates.
Wiz. mat. Kuryłowicz & Associates.

Teren należy do spółki Atrium European Real Estate, która kupiła działkę wraz z projektem od spółki Golub GetHouse. Po kilku latach przekładania prac, na plac wjechały maszyny.

Skyreach: brakujący element

Wieżowiec o wysokości 174 metrów stanie przy ul. Grzybowskiej 59. Budynek będzie ostatnim elementem zabudowy kwartału u zbiegu ulic Grzybowskiej i Wroniej, na którym obecnie znajdują się trzy wysokie budynki: hotel Hilton i dwie wieże Platinum Towers. Wieża zamknie od strony wschodniej pierzeję ogólnodostępnego placu oraz uzupełni pierzeję ulicy Grzybowskiej.

Skyreach: 48 kondygnacji

Wieżowiec będzie miał 48 kondygnacji nadziemnych. Znajdzie się w nim około 900 apartamentów na wynajem. Apartamenty zajmą przestrzeń od piątej kondygnacji. Będą miały zróżnicowaną wielkość i rozmaity standard. Mieszkania można łączyć. Każde wyposażone jest w otwierany panel wentylacyjny. Ostatnie dwie kondygnacje budynku zajmują dwukondygnacyjne penthousy. Do mieszkań będzie można się dostać dwoma windami.

Dwie kondygnacje (drugą i trzecią) zarezerwowano na wspólną infrastrukturę dla mieszkańców: m.in. całodobową recepcją, centrum SPA, siłownią, strefą do jogi, kortem do squasha, salonem wypoczynkowym, pokojem gier oraz przestrzeniami co- workingowymi.

Skyreach na Woli. Proj. Kuryłowicz & Associates
Skyreach na Woli. Proj. Kuryłowicz & Associates
Wiz. mat. Kuryłowicz & Associates

Skyreach: restauracja i usługi

W budynku znajdzie się także ogólnodostępna restauracja oraz powierzchnie usługowe. Będą one zlokalizowane w pasażu w przyziemiu, połączonym z budynkami Platinum Towers. Nad parterem architekci zaproponowali podcień przykryty zadaszeniem, pod którym znajdują się wejścia do budynku. Kondygnacje podziemne zajmuje garaż. Od strony wschodniej umieszczono strefę zaplecza i podjazd dla samochodów i taksówek.

Skyreach: przeplatanka na fasadach

Skyreach ma formę prostopadłościanu o jednolitych w pełni przeszklonych elewacjach z pionowymi elementami, które co drugą kondygnację mogą zmieniać położenie, dając efekt przeplatanki. Pasy stropowe oraz ślusarka zostały zaprojektowana w kolorze ciemnografitowym.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ruszyła budowa nowego wieżowca na warszawskiej Woli. Skyreach będzie miał ponad 170 metrów wysokości