Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

SKYSAWA z nominacją do BREEAM Awards 2020

Mat. prasowe/red. WG

SKYSAWA, flagowa inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości, otrzymała nominację w międzynarodowym plebiscycie BREEAM Awards 2020. Budynek A biurowca powstającego w Warszawie powalczy o nagrodę w kategorii „Commercial Projects – Design Stage Award”. Laureatów konkursu poznamy 2 marca podczas gali odbywającej się w Londynie.

SKYSAWA - budynek A. Widok od ronda ONZ.
SKYSAWA - budynek A. Widok od ronda ONZ.
Mat. prasowe

Budynek A kompleksu biurowo-handlowego SKYSAWA, powstającego w Warszawie przy ulicy Świętokrzyskiej 36, znalazł się wśród pięciu europejskich inwestycji komercyjnych nominowanych do prestiżowej nagrody BREEAM Awards 2020 w kategorii „Commercial Projects – Design Stage Award”. Doroczny plebiscyt organizowany jest przez międzynarodową instytucję certyfikującą Building Research Establishment (BRE) Global. Celem konkursu jest wyłonienie inwestycji wyznaczającej nowe standardy w zakresie rozwiązań proekologicznych i zrównoważonego budownictwa.

Budowa SKYSAWA od samego początku prowadzona jest w sposób zrównoważony. Cieszymy się, że zostało to zauważone przez międzynarodową instytucję certyfikującą BRE Global. Dla nas samo znalezienie się wśród pięciu inwestycji europejskich nominowanych w konkursie BREEAM Awards 2020 jest już nagrodą i powodem do dumy

mówi Tomasz Górnicki, wiceprezes ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.
Wizualizacja budynku Skysawa (MATERIAŁY INWESTORA)

Budynek A biurowca SKYSAWA otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Outstanding we wrześniu 2019 r. Jest pierwszym budynkiem w Polsce, któremu przyznano certyfikat na tym poziomie w systemie BREEAM 2016. Obiekty starające się o certyfikat poddawane są ocenie w 10 kategoriach m.in. zarządzanie, energia, transport, woda, materiały. W trzech z dziesięciu kategorii SKYSAWA otrzymała maksymalną liczbę punktów tj. za lokalizację i transport, oszczędność wody oraz zarządzanie procesem realizacji. W procesie certyfikacji inwestycji wspierają nas DIL Polska i Go4Energy.

Pozostałe inwestycje nominowane do BREEAM Awards 2020 w kategorii „Commercial Projects – Design Stage Award” to: 21 Moorfields w Londynie, Louwman Rotterdam Zuid w Rotterdamie, Project Mint (Triton Square) w Londynie, Quatour – Building C w Brukseli.

 

Wieżowiec Warsaw UNIT w Warszawie

Pozostałe inwestycje z Polski nominowane do BREAM Awards 2020:

Kategoria: Regional Award: Central and Eastern Europe - M1 Kraków; Podium Park budynek A (Kraków)
Kategoria: Commercial project: Post Construction Award - Podium Park budynek A (Kraków)
Kategoria: Commercial project: In-Use award - M1 Kraków


Lista wszystkich nominacji w konkursie BREEAM Awards 2020: https://www.breeam.com/awards/shortlists/

Skomentuj:

SKYSAWA z nominacją do BREEAM Awards 2020