Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Spójrz inaczej na miasto - film o powojennym modernizmie widzianym oczami fotografa kultury miejskiej

WG

Spójrz inaczej na miasto, film Tomasza Rodzika, jest opowieścią o ikonicznych powojennych budynkach widzianych z perspektywy fotografa Mateusza Szeligi. Autor w mistrzowski sposób uchwycił ducha modernistycznych realizacji w Katowicach i we Wrocławiu.

Spójrz inaczej na miasto - film Tomasza Rodzika.
Spójrz inaczej na miasto - film Tomasza Rodzika.
Fot. kadr z filmu

ogromną przyjemnością przedstawiamy Wam krótki film "Spójrz inaczej na miasto" autorstwa młodego twórcy viedo Tomasza Rodzika. Z niesamowitą wrażliwością pokazuje on modernistyczną architekturę Wrocławia i Katowic oglądaną oczami fotografa Mateusza Szeligi.

Złapane na filmowych kadrach Kukurydze na katowickim "Tauzenie" czy wrocławskie Sedesowce zaprojektowane przez Jadwigę Grabowską-Hawrylak, wyglądają kosmicznie i pięknie zarazem. Tomasz Rodzik - autor koncepcji, wykonawca zdjęć i montażu znakomicie uchwycił na swoim filmie idee modernistycznych architektów - powtarzalność form, geometrię, rytm.

Zobacz także: Powojenne polskie bloki wcale nie są nudne. Oto te najciekawsze>>

Film udowadnia, że piękno jest sposobem patrzenia na świat i dostrzegania tego, czego przeciętny przechodzień nie zauważa. Jest to opowieść o mieście jako przestrzeni do życia i budowania własnego stylu w dialogu z otoczeniem.

Kamera podąża śladami fotografa kultury miejskiej Mateusza Szeligi, autora między innymi cyklu Stara-Nowa Szkoła pokazującego od 2016 r. architekturę modernistyczną polskich miast – Wrocławia, Jeleniej Góry, Zgorzelca i Katowic.

"Spójrz inaczej na miasto" to prawdziwa uczta dla oczu! Koniecznie zobaczcie:

    Więcej o:

Skomentuj:

Spójrz inaczej na miasto - film o powojennym modernizmie widzianym oczami fotografa kultury miejskiej