Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

The Boats - domki w Zakopanem od Karpiel Steindel Architektura

mat. architektów/red. WG

Zespół drewnianych domków w Zakopanem, zaprojektowanych przez pracownię Karpiel Steindel Architektura świetnie wpisuje się w okoliczny krajobraz. Zobaczcie The Boats - domki, które "zacumowały" na zboczu góry.

Nowoczesne, ale z szacunkiem dla lokalnej tradycji - takie właśnie są projekty pracowni Karpiel Steindler Architektura. Taka właśnie jest też ta realizacja - The Boats, czyli zespół drewnianych domków w Zakopanem, składający się z głównego budynku i dwóch mniejszych brył przeznaczonych dla gości.

Patrząc na nie od północy widzimy skromne, drewniane chałupy które nie odznaczają się na tle górskiego krajobrazu. Ogromne przeszklenia od południa oferują mieszkańcom oszałamiający widok na panoramę Tatr.

Architektom zależało, aby domy wpisywały się w otoczenie. Dzięki zastosowaniu barwionych na czarno dranic - postarzanego drewna - domy nawiązują do górskich szałasów. Jasne, modrzewiowe drewno odróżnia podbrzusza domków od czarnych dranic przywołując na myśl kadłuby statków. Projekt ten nazwano The Boats - domki przypominają łódeczki, które "zacumowały" na zboczu góry.

Zobacz także: Willa w Kościelisku - nowoczesny dom z szacunkiem do tradycji i miejsca>>

Monolityczny charakter elewacji uwydatniony dzięki monochromatycznej kolorystyce,podkreślono pochowanymi otworami drzwiowymi i garażowymi. Aby optycznie przełamać wielość bryły głównego budynku oraz osłabić jego dominację nad dwoma mniejszymi domkami, w projekcie zastosowano przeszklony łącznik między garażem a częścią zasadniczą zabudowy.

Dach przesunięto względem osi budynku - okap został skrócony od północy a wydłużony od południa. Uzyskano w ten sposób naturalne zadaszenie dla zlokalizowanego w tej części tarasu.

Architektom z Karpiel Steindel Architektura gratulujemy kolejnej świetnej realizacji!

Zobacz także: Biedronka w Zakopanem od Karpiel Steindel Architektura>>

Skomentuj:

The Boats - domki w Zakopanem od Karpiel Steindel Architektura