ArKITekczer tygodnia: Tęczowy most w Rzeszowie

Miał być receptą na szarość miasta. Zamiast tego przysporzył mieszkańcom bólu głowy

Rzeszów coraz częściej stawia na nietypową miejską infrastrukturę. To w Rzeszowie właśnie pojawiła się pierwsza w Polsce okrągła kładka dla pieszych. Teraz miejscy drogowcy wybudowali nowy most i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie przypominał konstrukcji rodem z wesołego miasteczka.

Skąd pomysł by nową przeprawę w mieście pomalować na takie barwy? Być może Rzeszów pozazdrościł Warszawie kolorowej Tęczy z Placu Zbawiciela? Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa wyjaśniła dziennikarzom tamtejszej Gazety:

Zależy nam na tym, aby ten nowy most się wyróżniał. Dlatego też jeden z architektów - pracownik Zarządu Zieleni Miejskiej - opracował koncepcję nowej kolorystyki mostu, nieco innej od tej, która miała być pierwotnie wykonana - tłumaczyła Katarzyna Pawlak.

Według wcześniejszego projektu przygotowanego przez projektanta kolorystyka mostu miała być bardziej stonowana. Oryginalna barwa jednak nie przekonała miejskich urzędników, którzy uznali go za nudny i postanowili przygotować własny.

Koszt nowej przeprawy to 6,7 mln zł. Zastąpił on stary most, który był zbyt wąski i ruch na nim odbywał się w sposób wahadłowy. Teraz podróżować będzie można równocześnie w obu kierunkach. Oficjalne otwarcie konstrukcji ma nastąpić w listopadzie tego roku. Budowlańcy muszą jeszcze zainstalować na nim oświetlenie, już wiadomo, że będzie ono białe - dzięki czemu tęcza będzie świecić również w nocy.

17.10.2013 Rzeszow . Plac budowy mostu Narutowicza w ciagu ulic Wierzbowej i Naruszewicza nad rzeka Wislok . Fot. Patryk Ogorzalek / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: kolorowy most plac budowy teczaFot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

*arKITekczer tygodnia to cykl artykułów, w których prezentujemy Wam wpadki budowlane, fatalne rozwiązania architektoniczne i brzydkie budynki znalezione przez fanów strony na Facebooku - POLISZ ARKITEKCZER. Jeśli znalazłeś brzydki budynek lub w Twoim mieście sknocili jakąś inwestycję, zrób zdjęcie, opisz sprawę i prześlij na adres: pisznapolisz@gazeta.pl. Resztą zajmiemy się my!

Więcej o:
Komentarze (58)
ArKITekczer tygodnia: Tęczowy most w Rzeszowie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: klaps

  Oceniono 167 razy 101

  nie ogarniam: ta sama gazeta/ agora sławi i czci kiczowatą tęczę w warszawie ale jak to samo w Rzeszowie to juz trzeba się posmiac...

 • Gość: ja

  Oceniono 96 razy 62

  Tęczowy most wam przeszkadza a tęczowa tęcza w Warszawie jest tak zajebista, że się popłakaliście po jej spaleniu. Ten most wygląda sto razy lepiej lepiej od tej tęczy.

 • hydrograf

  Oceniono 51 razy 41

  Mnie się podoba, choć barwy mogły by płynniej przechodzić jedna w drugą - tak jak w prawdziwej tęczy...
  Bryła.pl nie ma monopolu na orzekanie co jest kiczem, a co sztuką. Wiele przykładów "dobrej architektury" prezentowane przez Bryłę.pl to dopiero kicz....

 • Gość: Zadyma

  Oceniono 50 razy 38

  Polecam : Spalić.

 • Gość: michalgo

  Oceniono 38 razy 32

  A co z tęczą na niebie? Jak usunąć?

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 35 razy 21

  Spoko. Przyjdą "patrioci" ze Zjednoczenia Patriotycznego "Grunwald", ZBoWiDu i PAXu, i spalą.

 • Gość: Warszawiak

  Oceniono 28 razy 14

  Niech Rzeszow zaprosi narodowcow! Problem na pewno pomoga rozwiazac!

 • Gość: pan_zer_faust

  Oceniono 33 razy 9

  Psychiatrische Klinik Polen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX