Komentarze (43)
10 pozytywnych cech polskich miast i miasteczek
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Gość: ktoinny

  Oceniono 2 razy 2

  Samo Centrum Warszawy; tzw. Ogród Saski. Symboliczne serce narodu i państwa. Ów ogród to chyba ten jeden kwietnik pomiędzy Grobem Nieznanego Żołnierza i fontanną, o który się faktycznie dba. Reszta - ni to park, ni to rozdeptany lasek. Klepisko. Fakt - pozimowe roztopy w tym roku były bardzo malownicze. Ale żeby zaraz dumni...
  Wpadnijcie sobie do Berlina. W zasadzie w pechę zabudowany, zachodni zwłaszcza. A zieleń aż kipi. A poza parkami nie ma prawie trawników, bo na każdym skrawku wolnego gruntu rośnie coś konkretnego i tak gęstego, że biedny Polak nie może sobie skrócić drogi ani w poprzek, ani choćby przez róg (to pewnie zemsta).

 • kucharska.alicja

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda, że nie ma komentarza do pomnika na Westerplatte. Czyżby autor zapomniał dodać opis po ctrl+v, czy pomylił z pomnikiem pod Grunwaldem?

 • Gość: koloporno

  0

  lol

 • Gość: fly

  Oceniono 6 razy 0

  1. Odnosnie rynkow (czy tez głównej ulicy handlowej gdzie skupia się życie mieszkancow) - nie ma w tym nic nadzwyczajnego, tak skonstruowane sa wszystkie miasta w Europie, a juz niemieckie w 100%.. Nie wiem dlaczego mielbysmy byc dumni, ze w niektórych miastach w Polsce JESZCZE się ta zasada utrzymuje. „Jeszcze”, bo jest tylko kwestia czasu kiedy kolejne miasta zostana zamordowane przez galerie handlowe które za przyzwoleniem wladz miast wysysaja życie z miejskich ulic.
  2. Co do osiedli mieszkaniowych – tak, trzymaja jeszcze jako-taki poziom, bo Polacy są zatrważająco biedni, a ceny m² wykluczaja „awans mieszkaniowy” 90% Polakow. Gdy tylko mieszkańców osiedli bedzie stac na wyprowadzke, owe osiedla zamienia się w slumsy.
  3. Zielen – zgoda. Pamiętajmy jednak, ze w konsekwencji polskie miasta są bardzo rozsciagniete/rozlane i dlatego w małym miescie jak Wrocław (700 tys) czy ledwie 2 milionowej Warszawie tracimy WIECEJ czasu na dojazdy niz londyńczycy (9 milonow mieszkańców) czy paryżanie (8 milionow)
  Pozostale elementy wyliczanki są WSZEDZIE na swiecie, nawet w panstwach Trzeciego Swiata. Chwala Gazetcie, ze teraz wiemy, ze są takze w Polsce!

 • godeliva

  Oceniono 3 razy -1

  Co to za malkontencki tytulik! . 10 pozytywow i to ma byc wszystko! Lewa noga wstales autorze tekstu, nie osmieszaj sie optymisto inaczej!

 • Gość: Vox

  Oceniono 8 razy -2

  Niektore miasta Polski sa na prawde bardzo piekn. Ale w porownaniu z zachodnimi maistami nasze do pient nie dorastaja. Przyczyny sa oczywiste.

 • Gość: Jacek

  Oceniono 12 razy -8

  nie masz co jesc rodaku? nie wazne!!!! plac podatki i zyj w PIeknym kraju- wszyscy wam i tak zadroszcza!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX