JEMS-i projektują 'Moje Miejsce' - nowa inwestycja na Dolnym Mokotowie

Idea kompaktowego miasta, w którym codzienne sprawy można załatwić w najbliższej okolicy przeniknęła do projektów deweloperskich. Echo Investment zaprezentowało dziś projekt nowego kompleksu biurowo-mieszkaniowego.
Moje Miejsce Moje Miejsce projekt: JEMS Architekci

"Moje Miejsce" na Dolnym Mokotowie

'Moje Miejsce' powstanie na Dolnym Mokotowie w trójkącie ulic: Beethovena, Bobrowieckiej i Alei Witosa. Kompleks zaprojektowali architekci z pracowni JEMS. Nowa inwestycja jest położona w dogodnej lokalizacji, dobrze skomunikowanej z innymi częściami miasta. Z Dolnego Mokotowa łatwo dojechać do centrum dzięki rozbudowanej sieci dróg oraz autobusom kilkunastu linii, które po sąsiedzku mają swoje przystanki. Dodatkowo za trzy lata w sąsiedztwie powstanie nowa linia tramwajowa łącząca Wilanów z Wolą.

Moje Miejsce Moje Miejsce projekt: JEMS Architekci

Biura i mieszkania w jednym miejscu

W zaprezentowanych dziś projektach znalazły się: otwarta przestrzeń do pracy dla 3,5 tys. osób, mieszkania dla ponad 700 osób, ogólnodostępne przestrzenie: zielone skwery, otwarte place, kawiarnie, restauracje, delikatesy, place zabaw oraz liczne udogodnienia, m.in. stacje wypożyczenia rowerów oraz car sharingu.

Moje Miejsce Moje Miejsce projekt: JEMS Architekci

Bez ogrodzeń

Inwestycja o familiarnej nazwie 'Moje Miejsce' zajmie ponad trzy hektary na Dolnym Mokotowie. To ma być otwarty dla wszystkich teren bez ogrodzeń i nagromadzenia przeszkód, które zazwyczaj trzeba pokonać odwiedzając przyjaciół na nowym osiedlu.

Moje Miejsce Moje Miejsce projekt: JEMS Architekci

Czym będzie "Moje Miejsce"?

Tak o nowej inwestycji mówi Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment:

- Moje Miejsce będzie kolejnym po Browarach Warszawskich kawałkiem dobrego miasta. To przenikające się przestrzenie mieszkań, zielonych skwerów, uliczek, biur i licznych udogodnień. Jesteśmy współodpowiedzialni za to, by miasta rozwijały się w sposób zrównoważony, ich przestrzeń była otwarta i zachęcała do korzystania z niej. Moje Miejsce zostało zaprojektowane tak, by było przestrzenią do rozwijania się, wypoczywania i oddechu.

Moje Miejsce Moje Miejsce projekt: JEMS Architekci

244 mieszkania i 34 tys. mkw. w biurowcach

Moje Miejsce to pięć kameralnych domów mieszkalnych z 244 mieszkaniami, dwa biurowce o łącznej powierzchni 34 tys. mkw., lokale usługowe i liczne udogodnienia. Działka w 20 proc. będzie pokryta trawnikiem, kwiatami, krzewami i drzewami. Zieleń pokryje również dachy. Dodatkowo zostaną posadzone drzewa na przyległych terenach publicznych, wzdłuż przedłużonej ulicy Bobrowieckiej. Potwierdzeniem faktu, że Moje Miejsce będzie spełniało wszelkie kryteria energooszczędności i zrównoważenia, będzie certyfikat BREEAM.

Moje Miejsce Moje Miejsce projekt: JEMS Architekci

Kolejna inwestycja projektowana przez JEMS-ów na Dolnym Mokotowie

Architekci z pracowni JEMS współpracowali z deweloperem także przy projekcie kompleksu Browary Warszawskie. Nie tak dawno informowaliśmy o otwarciu nowego biurowca wybudowanego przy ulicy Bobrowieckiej 8. To już kolejna realizacja JEMS-ów na Dolnym Mokotowie, nie wspominając o budynku, w którym siedzibę ma Agora.

'Moje Miejsce' 'Moje Miejsce' mat. prasowe

Budowa ruszyła

Jesienią ubiegłego roku ruszyły wykopy pod fundamenty pierwszego biurowca. Za kilka tygodni rozpoczną się również prace przy budynkach mieszkaniowych i drugim biurowcu. Moje Miejsce powinno być gotowe pod koniec 2019 roku.

'Moje Miejsce' 'Moje Miejsce' mat. prasowe

Inwestycje w najbliższej okolicy

Deweloper zobowiązał się zadbać o najbliższą okolicę, zieleń i miejską infrastrukturę. W gestii Echo Investment będzie przedłużenie ulicy Bobrowieckiej, dobudowanie dodatkowego odcinka tej drogi, tak by nowy kompleks był łatwo dostępny zarówno dla rowerzystów, jak i zmotoryzowanych. - Dla bezpieczeństwa sfinansujemy sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Beethovena i Bobrowieckiej - deklarował Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.

Moje Miejsce Moje Miejsce mat.prasowe

Lokalizacja

'Moje Miejsce'
mat. prasowe

Widok planowanej inwestycji z lotu ptaka.

Biurowiec Bobrowiecka 8 według projektu JEMS Architekci Biurowiec Bobrowiecka 8 według projektu JEMS Architekci fot. Daniel Ciesielski
Więcej o: