BRYŁA ROKU 2010 - zwyciężył pawilon!

aru
02.04.2011 09:08
A A A
1 LIPCA. Dwumilionowy gość w polskim pawilonie na EXPO w Szanghaju. Polska wycinanka, jak nazywano nasz narodowy pawilon na wystawie w Chinach bił rekordy popularności. Autorami projektu polskiego pawilonu są młodzi warszawscy architekci Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa (WWAA). Obiekt...

1 LIPCA. Dwumilionowy gość w polskim pawilonie na EXPO w Szanghaju. Polska wycinanka, jak nazywano nasz narodowy pawilon na wystawie w Chinach bił rekordy popularności. Autorami projektu polskiego pawilonu są młodzi warszawscy architekci Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa (WWAA). Obiekt... (WWAA)

Znamy już zwycięzcę plebiscytu na najlepszą realizację ubiegłego roku. Przez 3 dni oddaliście ponad 8 tysięcy głosów, aby spośród 10 nominowanych budynków wybrać ten jeden. BRYŁĄ ROKU 2010 został Polski Pawilon na EXPO 2010 w Szanghaju, autorstwa warszawskiej pracowni WWAA. Gratulujemy! Wśród finalistów znalazł się też budynek biblioteki oraz dwa domy jednorodzinne. Zobacz wyniki >>
Zobacz zdjęcia (11)

Zobacz więcej na temat:

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (65)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  wintersun

  Oceniono 9 razy 9

  Do malkontentow:

  Polski folklor w porownaniu do brytyjskiego, germanskiego czy skandynawskiego jest niemal niewykorzystany, wiec wasze narzekania mozna rozbic o przyslowiowy kant du*y.

 • avatar

  poczta-only

  Oceniono 3 razy 3

  Gratuluje projektantom, ale najbardziej gratuluje Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która odpowiadała za budowę budynku.

 • avatar

  aleklopot11

  Oceniono 2 razy 2

  Sorry, Michael ale biblioteka w Opolu jest podobna do tej w Malmo jak pałac kultury do Malborka

 • avatar

  Gość: gość

  Oceniono 1 raz 1

  Dom w Wawie na prawdę dobry, podobnie jak domy w Rybniku (na tyle na ile je znam to wyglądają na super funkcjonalne i racjonalne). Expo poza tym, że "ładne", to nic nie wnosi. Muzeum w Krakowie dobrze wykonane (w przeciwienstwie do Kopernika). Biurowiec w Gliwicach trzyma poziom, ale nie wiadomo jak szybko się te płyty elewacyjne zestarzeją.

 • avatar

  qropatwa

  Oceniono 1 raz 1

  @daroooooo Bez jaj - to coś na rondzie we Wrocławiu jest mocno kiepskie. I to nie tylko w mojej opinii ale np wykładowców z architektury we Wrocławiu. Po pierwsze nie wpisuje się za dobrze w kontekst ronda, no i jest nudna architektonicznie. Verona jest dużo ładniejsza. Słusznie postąpili, zresztą widać to po głosowaniu.

 • avatar

  xxxkk

  Oceniono 1 raz 1

  nie do końca rozumiem czy to 'bryła roku' miało oznaczać najobrzydliwszy budynek w zestawieniu, czy najlepszy w znaczeniu pozytywnym - i jeśli tak, to czy ostatnia propozycja to żart?

 • avatar

  Gość: Whessyimmussy

  0

  __________________________________

 • avatar

  Gość: Kassi

  0

  Hahhahaa. IĂ?Â?m not too bright today. Great post!

 • avatar

  markvax50

  0

  Luqalia - mnie rowniez bardzo podobal sie ten projekt, ale... estetyka nie moze moim zdaniem wziac gore nad funkcja. Czy przyjrzalas sie jak wielka jest jego powierzchnia zewnetrzna? Jakie wiec beda straty ciepla? To wydaje sie budynek nie tylko drogi do zamieszkania w nim, ale rowniez idacy pod prad ekologicznych standardow. Rozumiem, ze mozemy izolowac, ze uzywac materialow o swietnych wspolczynnikach izolacji termicznej. Jednak czego bysmy tutaj nie zrobili, to ciagle aspekt energetyczny bedzie sola w oku tego projektu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX