Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aquamodule - samowystarczalna, pływająca wioska. Ten projekt zwyciężył konkurs Tubądzin Design Awards w kategorii Future NOW

Mat. prasowe/red. WG

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Tubądzin Design Awards w kategorii Future NOW. Jurorzy nagrodzili projekty modułowej wioski na morzu, domu kameleon i centrum dla aktywnych seniorów.

1 miejsce w konkursie Tubądzin Design Awards, wj kategorii Future NOW - " Aquamodule" Van Long Le
1 miejsce w konkursie Tubądzin Design Awards, wj kategorii Future NOW - " Aquamodule" Van Long Le
mat. konkursowe

Do tegorocznej edycji konkursu Tubądzin Design Awards zgłoszono 554 projekty z 77 krajów. Ta edycja była wyjątkowa - po raz pierwszy wprowadzono kategorię "Future NOW". Zadaniem architektów, projektantów i studentów kierunków związanych ze wzornictwem było zaprojektowanie rozwiązań dla przyszłości, która dzieje się na naszych oczach.

Jury szukało projektów, które przedstawią rozwiązania projektowe dla przestrzeni oddających mobilność pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Spełniających wiele funkcji i posiadających możliwości szybkiej adaptacji do bieżących potrzeb ich użytkowników. Aż cztery z sześciu najlepszych prac nadesłanych na konkurs Tubądzin Design Awards, w ramach nowej kategorii Future NOW, pochodzą z Azji - Wietnamu, Malezji, Indonezji i Bangladeszu. Pozostali laureaci to Europejczycy - z Ukrainy i Mołdawii.

Zdobywcą I miejsca jest wietnamski architekt, Van Long Le, który zaproponował projekt spektakularnych rozmiarów. W związku z zagrożeniem planety przez niszczycielską działalność człowieka, a jednocześnie wielki potencjał turystyczny Wietnamu, projektant stworzył „Aquamodule”- koncept umieszczonych na morzu modułów mieszkalnych, samowystarczalnych energetycznie, ruchomych, łączących się na wiele sposobów i tworzących morską wioskę. W sposób organiczny pozwala ona spełnić założenia autora projektu - uregulowania zarybienia terenu, rozwoju kultury wodnej oraz promocji turystyki, która w dużej mierze opiera się na wycieczkach wokół wietnamskich wysp. Wyspy-moduły pozostają w projekcie w nieinwazyjnej relacji z wyspami stworzonymi przez naturę.

II miejsce w kategorii "Future NOW" - "Przesztrzeń prywatna", proj. Mykola Molhan z Ukrainy.
II miejsce w kategorii "Future NOW" - "Przestrzeń prywatna", proj. Mykola Molhan z Ukrainy.
Mat. konkursowe

II miejsce zdobył Mykola Molhan z Ukrainy. Jego projekt "Przestrzeń prywatna" to solidny budynek mieszkalny, który z każdej strony prezentuje się inaczej. Jedna ze ścian jest całkowicie przeszklona i otwarta na panoramę krajobrazu, inne podlegają nachyleniom, które dodają projektowi dynamiki

III miejsce w kategorii "Future NOW" - ,„Braking Walls, Building Bridges”, proj. Yi Yang Chai z Malezji
III miejsce w kategorii "Future NOW" - ,„Braking Walls, Building Bridges”, proj. Yi Yang Chai z Malezji
Mat. konkursowe

III nagroda przypadła projektantowi z Malezji. Yi Yang Chai zaprojektował centrum dla aktywnych seniorów. Jego projekt „Braking Walls, Building Bridges” to budynek oparty na idei otwartości i łączenia: pokoleń, natury z technologią, różnych społecznych grup i odpoczynku z edukacją. Zamiast zamkniętej bryły ośrodka aktywności seniorów, projekt łączy mieszkańców społeczności ze sobą – przez kładki, ścieżki, tarasy, a także nieregularną konstrukcję modułową i dużą ilość szkła.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

    Więcej o:

Skomentuj:

Aquamodule - samowystarczalna, pływająca wioska. Ten projekt zwyciężył konkurs Tubądzin Design Awards w kategorii Future NOW