Biurowiec VIBE na warszawskiej Woli z podwójną Platyną dla inteligentnych budynków
Dobiega końca budowa biurowca VIBE na warszawskiej Woli. Inwestycja Ghelamco, autorstwa pracowni PIG Architekci, uzyskała najwyższy Platynowy rating w certyfikacji WiredScore oraz SmartScore.
Certyfikacja WiredScore to uznawany na całym świecie standard dla cyfrowej łączności w nieruchomościach. Osiągnięcie statusu Platynowego oznacza, że biurowiec VIBE oferuje najwyższy poziom łączności, zapewniając najemcom dostęp do solidnej i niezawodnej infrastruktury cyfrowej. Jest to kluczowe dla nowoczesnych firm, które w dużej mierze polegają na technologii i komunikacji cyfrowej. Z kolei SmartScore ocenia technologiczne parametry budynków wraz z cyfrowymi funkcjonalnościami dostępnymi dla ich użytkowników i obsługi. Platynowy rating dla VIBE podkreśla zaawansowany poziom inteligentnych funkcjonalności, które poprawiają doświadczenia użytkowników, zwiększają efektywność operacyjną i wspierają zrównoważone praktyki.
- Ponownie jesteśmy pod wrażeniem strategicznego podejścia Ghelamco do rozwiązań technologicznych. VIBE nie tylko wykorzystuje zaawansowane systemy automatyki budynkowej, lecz także w zaawansowany sposób zbiera dane ESG i wspiera zrównoważony rozwój–mówi Łukasz Ciesielski, Smart Building Consultant, Colliers.
Nazwa projektu – VIBE – to odwołanie do energicznego i wielkomiejskiego klimatu, który panować będzie w najnowszej inwestycji Ghelamco. Po raz pierwszy w Polsce, biurowiec otrzymał własną, specjalnie dla niego skomponowaną audiosferę, która nada mu niepowtarzalny charakter i dostrajać się będzie do tempa i rytmu życia wewnątrz budynku. Do jej stworzenia zaproszony został uznany polski kompozytor, producent i sound designer Wojciech Urbański. Oprócz skomponowania muzyki, zaprojektowany został także cały zestaw doświadczeń akustyczno-wizualnych, które będą towarzyszyć najemcom i odwiedzającym biurowiec.
VIBE powstaje zgodnie ze strategią ESG firmy Ghelamco. Będzie on wykorzystywał ultranowoczesny Building Energy Management System (BEMS), który pozwoli na znaczące zmniejszenie zużycia energii. Zrównoważony charakter obiektu potwierdzą certyfikaty w systemach BREEAM, WELL, DGNB i Green Building Standard. Niedawno VIBE otrzymał precertyfikat WELL, który potwierdza, że wdrożone rozwiązania projektowe pozwolą na spełnienie wszystkich założonych wymagań w ukończonym budynku i docelowo umożliwią otrzymanie finalnej certyfikacji na poziomie Platinum. Docelowo biurowiec zasilany będzie w 100% czystą energią.
Podobnie jak inne projekty Ghelamco, VIBE zostanie zaopatrzony w autorski system Signal OS, który monitoruje stan budynku i dzięki temu zapewnia optymalne środowisko pracy. Zamontowanie rozwiązań antypandemicznych, takich jak wirusobójcze lampy UV w windach i systemach wentylacji, pozwoli zadbać o zdrowie i komfort użytkowników.
Chcąc zachęcić najemców do ekologicznych środków transportu, VIBE zaopatrzony będzie w bogatą infrastrukturę dla rowerzystów (m.in. szafki, prysznice, parking rowerowy, stację naprawy) oraz ładowarki dla elektrycznych samochodów i jednośladów. Korzystaniu ze środków transportu publicznego będzie z kolei sprzyjać znakomita lokalizacja przy ulicy Towarowej w centrum Warszawy – w sąsiedztwie stacji metra rondo Daszyńskiego, przystanków tramwajowych, a także kolejowych: Warszawa Główna i Warszawa Ochota.
- Więcej o:
Warszawa: Mokotów Sportowy. Duża inwestycja mieszkaniowa między Jeziorkiem Czerniakowskim a zakolem Wisły
Warszawa: M7 - pierwszy budynek mieszkalny w kompleksie Towarowa 22. To projekt pracowni JEMS Architekci
Warszawa: biurowiec Office House w wielofunkcyjnym projekcie Towarowa 22 osiągnął docelową wysokość
Warszawa: budynki Polfy w sąsiedzwie ronda Daszyńskiego będą wyburzone. Powstanie tu osiedle Noho One
Rezydencja Rytmiczna. Najnowsza realizacja projektu pracowni Exterio
Dinette we wrocławskiej Renomie projektu BUCK STUDIO
Dom na skraju lasu od 77 studio architektury z nominacją do Nagrody Roku SARP 2024. Harmonia natury i architektury
Dom nad fosą - część Fortu X w Toruniu. To projekt pracowni Archigeum Przemka Gawędy