Bryła wideo
Wieżowiec .KTW w Katowicach cz. 2
Co o projekcie nowego wieżowca, który stanie tuż przy legendarnym Spodku w Katowicach mówią jego projektanci, architekci i pierwsi Katowiczanie oglądający wizualizacje?
Najczęściej popełniane błędy przy betonowaniu [WIDEO]
Bez betonowania nie da się wybudować domu. Ławy i płyta fundamentowa, nadproże, wieniec stropowy, słup, strop wymagają zastosowania betonu. Mimo że w obecnej postaci jest stosowany od dwóch stuleci, wciąż przy jego stosowaniu popełniane są błędy. Czasem bardzo kosztowne. Jakie najczęściej?
Proste zdobienie białej koszuli
Jak nadać charakteru prostej, białej koszuli? Wystarczy marker! Razem z DaWanda mamy pomysł na zdobienie z przymrużeniem oka.<br></br> <b>Potrzebne będą:</b> <br>biała koszula <br>marker do tkanin <br>kartka </br> <br> <b>Wykonanie:</b> <br>Pod miejsce, gdzie będziesz wykonywać zdobienie, podłóż kartkę, dzięki czemu marker nie przebije i nie pobrudzi koszuli. Po skończeniu pracy, odczekaj kilka minut, aż wszystko wyschnie.
IKEA zapowiada uruchomienie sklepu internetowego
Szwedzka sieć IKEA zapowiedziała uruchomienie w Polsce sklepu internetowego. W końcu będzie można robić zakupy online, bez wychodzenia z domu.
Ściany w kuchni nad blatem: co zamiast płytek? [WIDEO]
Ścianę w kuchni nad blatem można wykończyć niemal dowolnie. Trzeba tylko pamiętać, że poza wyglądem i ceną materiału liczą się też jego właściwości, bo miejsce to jest szczególnie narażone na zabrudzenia.
Złota 44 - otwarcie piętra rekreacyjnego
W warszawskim apartamentowcu Złota 44 ukończono prace nad luksusową strefą rekreacyjną dla mieszkańców. Ósme piętro wieżowca o powierzchni 1800 metrów kwadratowych wyposażono m.in. w 25-metrowy basen, salę kinową z symulatorem golfa, strefę SPA i 400-metrowy taras z jacuzzi.
Papierowe torebki na przekąski
Zwykła kartka grubszego papieru, nożyczki, kilka ruchów i proste torebki na przekąski gotowe. Idealnie się sprawdzą podczas domówek i leniwych wieczorów przed telewizorem. Od razu popcorn lepiej smakuje!<br></br> <b>Potrzebne będą:</b> <br>grubsza kartka papieru <br>nożyczki
Siatkarz Andrzej Wrona zamieszkał z Ulą Chincz. Jaki był powód przeprowadzki?
Mistrz Świata w siatkówce Andrzej Wrona potrzebował tymczasowego lokum. Powód? Remont łazienki w jego mieszkaniu. Zaprosiła go do swojego domu dziennikarka "Dzień Dobry TVN" Ula Chincz. Czy siatkarz sprawdził się w roli współlokatora? Jakie zasady panowały w domu Chincz? A w studiu programu majsterkowicz Wiesław Skiba i Agnieszka Majchrzak z biura prasowego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów powiedzieli, jak zaplanować remont, by nie zwariować. Czym kierować się przy wyborze ekipy remontowej?
Co zrobić by kabelki od słuchawek się nie plątały?
Już nigdy więcej nie będziesz marnował czasu na rozplątywanie supełków.
Daniel Libeskind opowiada o projekcie wieżowca Złota 44 [WYWIAD]
Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie apartamentowca Złota 44 w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczył również autor projektu - światowej sławy architekt Daniel Libeskind. W krótkim wywiadzie pytamy go o ścieżkę projektową oraz opinię na temat ukończonego wieżowca. W tle można zobaczyć wystawę szkiców architektonicznych,która towarzyszy otwarciu Złotej 44.Na koniec rozmowy architekt cytuje fragment jednego ze swoich ulubionych polskich wierszy. Posłuchajcie. Wystawę szkiców Daniela Libeskinda prezentowana w głównym lobby Złotej 44 będzie otwarta dla zwiedzających w dniach 17-19 marca w godzinach 10:00 - 20:00.
Mycie ręczne czy zmywarka? Test zużycia wody
Ekipa "Dzień Dobry TVN" postanowiła sprawdzić, co jest bardziej ekonomiczne: mycie naczyń w zmywarce czy tradycyjne ręczne.
Alex Gufler o nowej kolekcji Alba dla TON. Dlaczego zainspirowały go białe trufle?
Za Alexem Guflerem spotkaliśmy się na przedpremierowym pokazie nowej kolekcji Alba, zaprojektowanej dla czeskiej marki TON. Z myślą o kim została stworzona kolekcja? Jak wyglądała praca nad Albą? Co było największym wyzwaniem?
Gadżety kuchenne, o których istnieniu nie miałeś pojęcia!
Nie możesz rozsmarować twardego masła? A może przypalone ciasto przywarło do formy do pieczenia? Na szczęście na wszystkie kuchenne dylematy jest odpowiedni... gadżet. Anna Nowak-Ibisz w programie Dzień Dobry TVN podpowiadała, co powinno się znaleźć w kuchni każdej nowoczesnej pani domu.
Przy wyborze kanapy do salonu najważniejszy jest rozmiar pokoju
Wybór kanapy do salonu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy przy urządzaniu tego pokoju. Kluczowy jest rozmiar salonu i jego charakter, a także to czy na kanapie ktoś będzie spał. Jak dokonać najlepszego wyboru, doradza Leszek Szymański z firmy Design-Expo.pl.
Realizacje domów: dom pasywny według projektu gotowego
Dom pasywny nie musi powstawać na podstawie projektu indywidualnego. Ten zbudowano na bazie projektu gotowego Z115 z pracowni architektonicznej Z500. Jest też domem prefabrykowanym, jego budowa i wykończenie zajęły zaledwie trzy miesiące. Właściciele domu oprowadzają po wnętrzach i opowiadają, jak mieszka się w domu, w którym nie zamontowano ogrzewania.
Latarnia z budką lęgową dla ptaków
"Lampa w ciąży" to projekt ekologicznej latarni miejskiej, w której wnętrzu zainstalowano drewniane budki lęgowe dla ptaków. Pierwsze modele wyprodukowane przez firmę Lira Lighting stanęły w Poznaniu przy nowym biurowcu. W jednej z lamp zalęgły się sikorki. Zobaczcie, jak wygląda ich nowy, miejski dom. Autorami i pomysłodawcami projektu są architekci z pracowni Ultra Architects.
Puro Gdańsk - hotel dla miłośników pięknych wnętrz
Meble od najlepszych projektantów, pokoje sterowane tabletami i mnóstwo nawiązań do historii miasta. Odwiedziliśmy nowy hotel Puro w Gdańsku.
Browary Warszawskie na nowo. Rozmowa z architektami z pracowni JEMS
Na terenie dawnych Browarów Warszawskich powstaje kwartał zabudowy o różnorodnej funkcji: mieszkalnej, biurowej i rekreacyjnej. Zabytkowe budynki zostały wkomponowane w budowaną na nowo tkankę miejską. Architekci z pracowni JEMS opowiadają o głównych założeniach architektonicznych i urbanistycznych powstającego kwartału. To projekt na dużą skalę - jednocześnie zabudowywany jest teren o wielkości zbliżonej do powierzchni Starego Miasta w obrysie murów. Zobaczcie, jak zmieni się Warszawa wokół ulicy Krochmalnej. <a href="http://www.bryla.pl/bryla/7,85301,21822078,browary-warszawskie-wiesci-z-budowy.html">Więcej o Browarach Warszawskich przeczytacie tu >>></a>
Spór o odbudowę - wystawa w ramach festiwalu Warszawa w Budowie
Odbudowa Warszawy, rozpoczęta 70 lat temu, była na polu urbanistyki profesjonalną dyskusją o tym, jak żyć i mieszkać. Wystawa pokazuje, w jaki sposób stworzono nowoczesne miasto i jakie były główne kwestie sporne, o których dyskutowano. Dziś, gdy planowanie przestrzenne nie ma wysokiej pozycji w debacie publicznej, założycielski wkład odbudowy w obecny kształt stolicy bywa ignorowany. Po 1989 roku wzmógł się proces mitologizowania Warszawy międzywojennej. Coraz częściej można napotkać opinie stawiające ją wyżej od współczesnego miasta.Czy słusznie?
Jak pomalować krzesło ombre?
Ombre to przejście kolorystyczne od jasnego koloru do ciemnego, które wygląda niezwykle efektownie. Czy można w ten sposób pomalować krzesło? Tak! I jest to prostsze niż się wydaje.
Mieszkanie Krzysztofa Komedy. Tu tworzył. Jak wygląda teraz?
Krzysztof Komeda wraz z żoną i pasierbem mieszkał na warszawskim Żoliborzu od 1961 roku aż do tragicznej śmierci w 1969 roku. Mieszkanie wciąż jest w rękach rodziny. Jak teraz wyglądają 42-metrowe wnętrza? Zaglądamy do środka.
ARCHIWIZJE: Telenor Arena w Oslo
W Polsce powstaje coraz więcej nowych inwestycji w ramach przygotowań do Euro 2012. Niedawno nastąpiło otwarcie stadionu Legii w Warszawie, a Stadion Narodowy rośnie w oczach. Warto przyjrzeć się podobnym realizacjom za granicą, czy są lepsze od polskich projektów? W Archiwizjach prezentujemy Telenor Arenę autorstwa norweskiej pracowni HRTB.
ARCHIWIZJE: Kravi Hora w Brnie
Położony na wzgórzu z widokiem na Brno kompleks kąpielowy Kravi Hora jest nie wątpliwie jednym z najatrakcyjniejszych punktów rozrywki i relaksu w mieście. W 2004 r zewnętrzne baseny przeszły renowację i powstał doskonale wpisujący się w otoczenie budynek basenów krytych. W Archiwizjach opowiada o nim jeden z architektów - Antonin Novak.
ARCHIWIZJE: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej
Od otwarcia w grudniu 2008 roku Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej dumnie odznacza się w panoramie Przemyśla swoją monolityczną bryłą. Budynek zaprojektowany przez krakowską pracownię KKM Kozień Architekci został nominowany do Europejskiej Nagrody Miesa van der Rohe w 2009 roku. Posłuchaj co sami architekci opowiadają o swoim projekcie.
ARCHIWIZJE: Opera w Oslo
Kiedy w ubiegłym roku zaprezentowano nowy gmach Norweskiej Opery Narodowej w Oslo,wielu było pod dużym wrażeniem kunsztu jej projektantów. Pracownia architektoniczna Snohetta zaproponowała prostą, marmurową bryłę, która oscyluje między brzegiem a lądem. Jej dach przemienia się w olbrzymią przestrzeń publiczną. Zobacz film, w którym wypowiada się jej projektant Kjetil Traedal Thorsen ze Snohetta.
ARCHIWIZJE: Dom ślimak
- Kominek to takie ważne miejsce, gromadzi rodzinę, towarzyszy jej w codziennym życiu - mówi Olavi Koponen, jeden z wiodących fińskich architektów, znany głównie z projektów domów jednorodzinnych. Własny dom architekt postanowił również "owinąć" wokół kominka. Zapraszamy na film.
ARCHIWIZJE: Architektura w krakowskim zabytku
Niedawno opisywany Monopol we Wrocławiu z zaniedbanej budowli zmienił się nie do poznania w ekskluzywny hotel. Dziś w serii ARCHIWIZJE prezentujemy film o równie interesującej przemianie zabytku, sygnowanej przez sławną rodziną Likusów. Pasaż handlowy Likus Concept Store.
ARCHIWIZJE: Dom z historią
- To była miłość od pierwszego wejrzenia - mówi Karel Bejsta, który zdecydował się na renowację starej modernistycznej willi pod Pragą. - Pomyślałem, człowieku, to jest przecież coś, czego ciągle szukałeś! Prezentujemy pierwszy film z cyklu ARCHIWIZJE. Zobacz niezwykłą przemianę domu.