Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pożar w Moskwie. Ogień strawił piętra wieżowca

red.

W wieżowcu, który nadal jest w budowie, spłonęło kilka pięter. Wieża Federacji miała być najwyższym budynkiem Europy, osiągając 506 metrów wysokości. Obecnie przyszłość inwestycji stoi pod znakiem zapytania

Płonący wieżowiec znajduje się w biznesowej części Moskwy.
Płonący wieżowiec znajduje się w biznesowej części Moskwy.
Fot. Sergey Ponomarev AP

Pożar wybuchł na 67. piętrze (250 metrów nad ziemią) i rozprzestrzenił się na kilka sekcji na piętrach od 66. do 65. Według portalu RT spłonęło około 300 metrów kwadratowych Wieży Federacji.

Ogień widać było z odległości 10 kilometrów. Obserwatorzy mówili, że przypomina "ognistą koronę na szczycie budynku". Rosyjskie ministerstwo ds. nadzwyczajnych, zaniepokojone rozmiarami pożaru, wysłało do akcji gaśniczej dwa śmigłowce. W gaszeniu uczestniczyło też 20 zastępów straży pożarnej. Z powodu nieczynnych wind strażacy musieli przedostać się do miejsca pożaru przez klatki schodowe.

Realizację projektu niemieckich architektów - Petera Schwegera (Schweger & Partner Architekten) i Siergieja Tchobana (NPS Tchoban Vos) rozpoczęto w 2003. Po ukończeniu prac, planowanym na 2010 rok Wieża Federacji miała być centrum biznesowym oraz najwyższym budynkiem Europy. Jednak na skutek kryzysu finansowego oraz negatywnej opinii nadzoru budowlanego na temat bezpieczeństwa, dalsze prace wstrzymano. Z ostatnich doniesień wynikało, że budowa miałaby się zakończyć w 2016 roku. Jednak w związku z pożarem nie wiadomo, czy ta data także nie ulegnie zmianie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Pożar w Moskwie. Ogień strawił piętra wieżowca