Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najwyższy wieżowiec świata podobny do...

red

Sky City One sięgnie 838 metrów wysokości. Jego bryła będzie łudząco podobna do warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Czyżby kolejna chińska podróbka?

Najwyższy budynek świata Sky City One ma powstać w Changsha - stolicy prowincji Hunan. Chińska firma budowlana Broad Sustainable Building zamierza zbudować go w zaledwie 90 dni! Drapacz chmur będzie wyższy o 10 metrów od dubajskiego rekordzisty Burj Kalifa, czyli sięgnie 838 metrów wysokości. Całość będzie odporna na trzęsienia ziemi oraz pomieści nie tylko luksusowe apartamenty, ale i tańsze mieszkania oraz przestrzeń biurową i handlową.

Według CNNGo budowa 220-pietrowego budynku będzie kosztować ok. 628 mln dolarów. Dla porównania koszt Burj Kalifa jest szacowany na 1,5 mld dolarów. Zakończenie prac przewidziano na styczeń 2013 r.

Do postawienia najwyższego budynku na świecie Broad Sustainable Builiding planuje wykorzystać technikę budowy z prefabrykatów. Etap produkcji w fabryce ma trwać ok. 4 miesięcy a instalacja na miejscu budowy zajmie ok. 2 miesięcy. Firma ma już doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach, więc całkiem prawdopodobne, że inicjatywa się powiedzie.

Inwestor mega-wieżowca Sky City One, firma Broad Sustainable Building, ma już na koncie podobny projekt. Kilka miesięcy temu w błyskawicznym tempie zbudowała 30-piętrowy hotel w tej samej prowincji. Postawienie konstrukcji wraz z uzupełnieniem elewacji i wykończeniem wnętrz zajęło budowlańcom dokładnie 360 godzin, zobacz jak to wyglądało:

Fakt, budynek będzie wyższy o blisko 4 razy, ale czy bryła chińskiego mega-wieżowca nie przypomina wam trochę Pałacu Kultury i Nauki? My nie możemy oprzeć się takiemu wrażeniu. Wychodzi na to, że mamy w stolicy budynek ponadczasowy i ikoniczny, którego nie powstydziłby się niejeden zagraniczny deweloper. Nie sądzicie?

    Więcej o:

Skomentuj:

Najwyższy wieżowiec świata podobny do...