Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Miasto na Marsie. Będzie gotowe w 2023 r.

bar

To nie żart. Na Czerwonej Planecie zamieszkają ludzie. W przyszłym roku rusza casting na Marsjanina. Każdy może się zgłosić

mars, mars one, projekt, kosmos, planeta, miasto
Kosmiczne miasto powstanie na Marsie
mars-one.com

Od początku 2011 roku trwają wytężone prace nad realizacją projektu kolonizacji Czerwonej Planety, za którym stoi holenderska spółka The Mars One.

Plan przewiduje wysłanie w gwiezdną podróż kilkudziesięciu śmiałków. Ich celem będzie podbój i kolonizacja planety, na której do dzisiaj nie wylądował jeszcze żaden człowiek. Holenderska firma zapewnia podróż tylko w jedną stronę, co znaczy, że po podjęciu decyzji o uczestnictwie w projekcie, powrót na Ziemię nie będzie możliwy.

Jak to się odbędzie?

W 2013 roku przez stronę internetową firmy rozpocznie się rekrutacja 40 wolontariuszy, którzy stać się mają pierwszymi mieszkańcami Czerwonej Planety. Po rekrutacji na Marsa zostanie wysłany specjalnie przystosowany łazik, który wskaże najlepszą lokalizację dla kosmicznego miasta. W 2020 roku - podczas kolejnej misji - na planetę dotrą cztery moduły stacji, niezbędny sprzęt oraz zapasy pożywienia. W specjalnych modułach zacznie się produkcja wody oraz tlenu.

W kwietniu 2023 roku na Marsie wylądują pierwsi osadnicy - czteroosobowa załoga astronautów, która przygotuje kosmiczne miasto na przyjęcie nowych przybyszów. Punktem kulminacyjnym stanie się przybycie pozostałej części pionierów, planowane na 2025 rok. Wszyscy wolontariusze zostaną na planecie już do końca swojego życia, założą tu rodziny, wychowają dzieci...

Warto dodać, że wydarzenie będzie miało również charakter medialny - aby sfinansować przedsięwzięcie, pionierzy staną się bohaterami reality show, a każdy ich krok będzie można śledzić na żywo w internecie.

Pomimo że projekt The Mars One wzbudza niemałe kontrowersje, zyskuje także spore poparcie świata nauki. Lista osób, która wspierają tę inicjatywę regularnie się wydłuża, a jednym z jego ambasadorów jest prof. Gerardus 't Hooft - holenderski fizyk i laureat Nagrody Nobla z 1999 roku.

Czy Wy także podzielacie ich entuzjazm?

MIASTO NA MARSIE>>>

Kosmiczne miasto powstanie na Marsiemars, mars one, projekt, kosmos, planeta, miastoKosmiczne miasto powstanie na Marsie

 

ZOBACZ TAKŻE:


Odyseja Kosmiczna Fostera


TOP 7 kosmicznych budowli z Polski


Kosmiczne studio filmowe pod Krakowem


Skomentuj:

Miasto na Marsie. Będzie gotowe w 2023 r.