Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ten wieżowiec ma wszystko prócz...

red

Hiszpański wieżowiec stał się sławny na cały świat. Nie dlatego, że pobił rekord wysokości, lecz dlatego że zapomniano w nim o miejscu na windę

In Tempo miało stać się wizytówką Hiszpanii. Apartamentowiec powstaje w miejscowości Benidorm na południowym wschodzie kraju. Budynek miał pokazać wszystkim, że Hiszpania wychodzi z finansowego kryzysu i jej gospodarka przyspiesza. Dlatego inwestor zdecydował, że obiekt będzie wyższy niż planowane na początku 20 pięter. Architekt Pérez-Guerras zmodyfikował swój projekt i do 20 pięter dołożył kolejne 27, tak by wieżowiec osiągnął wysokość 200 metrów.

Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Architekt zapomniał w projekcie o szybach windowych, dlatego mieszkańcy wyższych poziomów będą mogli dojechać tylko do 20 piętra, a na kolejne kondygnacje będą musieli wspinać się po schodach. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to rozwiązanie ekologiczne i prozdrowotne.

Apartamentowiec w sumie składa się z dwóch wież połączonych na szczycie łącznikiem. Oprócz 47 naziemnych kondygnacji pod ziemią znalazły się 3 kolejne.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ten wieżowiec ma wszystko prócz...