Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Willa 18.36.54 Daniela Libeskinda

dll

Libeskind chce udowodnić, że oprócz wieżowców i potężnych obiektów kulturalnych potrafi projektować także domy jednorodzinne.  

Daniel Libeskind, dom jednorodzinny, usa, 18 36 54
Źródło: Daniel Libeskind

 

Jak przyznaje sam architekt w jednym z wywiadów, budynek 18.36.54 należy do jego ulubionych projektów. Został on zlokalizowany w stanie Connecticut w USA i obecnie jest w fazie realizacji. Jego budowa ma być zakończona w przyszłym roku.

 

Willa 18.36.54 posiada ok. 185 m2 powierzchni i charakteryzuje się bardzo czystą i dynamiczną architekturą. Bryła budynku została uformowana przez spiralnie zwiniętą wstęgę, złożoną z 18 płaszczyzn, określonych przez 36 punktów i połączonych 54 liniami (stąd nazwa budynku - 18.36.54). Dzięki określonym regułom matematycznym i geometrycznym wykreowane zostaje przestrzeń mieszkalna, w której ściany płynnie przekształcają się sufit, by następnie przybrać rolę podłogi.

 

Źródło: Daniel Libeskind

 

Duże szklane płaszczyzny okienne zostają  rozmyte na powierzchni wijącej się wstęgi, niepostrzeżenie łącząc wnętrze budynku z rozciągającym się wokół malowniczym krajobrazem. Podobnie jak granica została zatarta między przestrzeniami zewnętrzną a wewnętrzną, w projekcie Libeskinda poszczególne strefy funkcjonalne płynnie przechodzą jedna w drugą, umożliwiając tym samym swobodną komunikację.

 

 

dll

 

Zobacz także:

 

Świątynia konsumpcji od Daniela Libeskinda 

Villa 1 - idealne miejsce do odpoczynku

Najlepsze domy na świecie 

Skomentuj:

Willa 18.36.54 Daniela Libeskinda