Nowy Bar Prasowy [wizualizacje]
Do niedawna przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie działał kultowy bar mleczny - Prasowy. Po 50. latach działalności zniknął z kulinarnej mapy stolicy. Ma go zastąpić lokal o tej samej nazwie, remont już się zaczął












Drugie życie "mlecznego" zapowiedział nowy najemca lokalu - Kamil Hagemajer. Karta dań nie ulegnie wielkiej rewolucji. W barze ciągle będzie można zamówić leniwe kluski, pierogi i schabowego. Metamorfozę ma przejść za to wygląd lokalu, bowiem Hagemajer chce zerwać ze stereotypem baru mlecznego jako obskurnego miejsca dla najbiedniejszych.
Architekci wnętrz - Mikołaj Wojciechowski i Konrad Sojka, którzy są odpowiedzialni za jego nowy wygląd zapewnili, że zachowane zostaną najistotniejsze detale, do których warszawiacy już się przyzwyczaili. Na pewno ocaleje część czarno-białej mozaiki na podłodze. Natomiast nowy, ścienny jadłospis będzie możliwie dużo czerpał ze swojego pierwotnego wzorca. Czarną tablicę z wsuwanymi białymi literkami zastąpi czarna ściana, na której grafiki będzie można układać podobną metodą.
Bar nie zmieni swojej nazwy. Nad wejściem gości będzie witał neon z napisem "Prasowy". Również sposób wydawania potraw nie ulegnie zmianie. Legendarne okienka zostaną zachowane.
Fot. Krzysztof Miller / AG
W lokalu przy Marszałkowskiej trwa już remont
Oryginalną formę lokalu udało się zachować dzięki determinacji mieszkańców, którzy nakłonili miejskich urzędników do ogłoszenia konkursu profilowanego. Taka forma konkursu wymusiła na najemcy zachowanie dotychczasowej funkcji lokalu, dzięki czemu będzie on płacił trzykrotnie niższy czynsz niż w podobnych lokalach w okolicy.
Nowy Bar Prasowy będzie otwarty już na początku przyszłego roku.
czytaj więcej warszawa.gazeta.pl
ZOBACZ TAKŻE:
Nobel Tower, ażurowy wieżowiec w Poznaniu
fot. materiały inwestora
Nowy biurowiec na Chmielnej [WIZUALIZACJE]
LHI
Nowy Bar Prasowy [wizualizacje]
Tak zmienią się park i szklarnie Urlicha przy CH Wola Park. Ruszają prace konserwatorskie
"Przy projektowaniu placu trzeba myśleć o każdej skali i wszystkich aspektach" - Piotr Orzeszek ze studia Stvosh [WYWIAD]
Nowy magazyn zbiorów Muzeum Literatury w Warszawie - betonowa, nowoczesna bryła z wewnętrnym ogrodem
Dom pod Krosnem Odrzańskim. Nawiązanie do architektury polskiej wsi w niecodziennym układzie przestrzennym
Biuro Codelab i umlaut w Szczecinie od MIXD. Motywem przewodnim stała się podróż
Osiedle Finale Apartments na warszawskim Mokotowie. Trzy nowoczesne bryły projektu Bogdana Kulczyńskiego
F25 - drewniany budynek mieszkalny na warszawskiej Pradze. Projekt nawiązuje do dawnej architektury dzielnicy