Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy Bar Prasowy [wizualizacje]

red

Do niedawna przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie działał kultowy bar mleczny - Prasowy. Po 50. latach działalności zniknął z kulinarnej mapy stolicy. Ma go zastąpić lokal o tej samej nazwie, remont już się zaczął

nowy Bar Prasowy
nowy Bar Prasowy
materiały inwestora

Drugie życie "mlecznego" zapowiedział nowy najemca lokalu - Kamil Hagemajer. Karta dań nie ulegnie wielkiej rewolucji. W barze ciągle będzie można zamówić leniwe kluski, pierogi i schabowego. Metamorfozę ma przejść za to wygląd lokalu, bowiem Hagemajer chce zerwać ze stereotypem baru mlecznego jako obskurnego miejsca dla najbiedniejszych.

Architekci wnętrz - Mikołaj Wojciechowski i Konrad Sojka, którzy są odpowiedzialni za jego nowy wygląd zapewnili, że zachowane zostaną najistotniejsze detale, do których warszawiacy już się przyzwyczaili. Na pewno ocaleje część czarno-białej mozaiki na podłodze. Natomiast nowy, ścienny jadłospis będzie możliwie dużo czerpał ze swojego pierwotnego wzorca. Czarną tablicę z wsuwanymi białymi literkami zastąpi czarna ściana, na której grafiki będzie można układać podobną metodą.

Bar nie zmieni swojej nazwy. Nad wejściem gości będzie witał neon z napisem "Prasowy". Również sposób wydawania potraw nie ulegnie zmianie. Legendarne okienka zostaną zachowane.

Bar Prasowy w WarszawieFot. Krzysztof Miller / AG

W lokalu przy Marszałkowskiej trwa już remont

Oryginalną formę lokalu udało się zachować dzięki determinacji mieszkańców, którzy nakłonili miejskich urzędników do ogłoszenia konkursu profilowanego. Taka forma konkursu wymusiła na najemcy zachowanie dotychczasowej funkcji lokalu, dzięki czemu będzie on płacił trzykrotnie niższy czynsz niż w podobnych lokalach w okolicy.

Nowy Bar Prasowy będzie otwarty już na początku przyszłego roku.

czytaj więcej warszawa.gazeta.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Nobel Tower, ażurowy wieżowiec w Poznaniu

 

Centrum Zaawansowanych Technologii Nobel Towerfot. materiały inwestora

 

Nowy biurowiec na Chmielnej [WIZUALIZACJE]

Biurowiec Chmielna 25LHI

Skomentuj:

Nowy Bar Prasowy [wizualizacje]