Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesny dom wiejski [PROJEKT]

red

- To wiejski dom skrojony na nasze czasy - mówią architekci z pracowni Sorient. Ich projekt powstanie w Pyskowicach w woj. śląskim

Dom charakteryzuje się minimalistyczną, prostopadłościenną bryłą. Architekci ukształtowali ją tak, aby zapewniała nie tylko odpowiednie nasłonecznienie, ale również zacienienie pomieszczeń oraz tarasu. Bardzo ważne było również powiązanie wszystkich pomieszczeń mieszkalnych bezpośrednio z ogrodem.

Już podczas projektowania tego domu przykleiło się do niego określenie „śląski dom wiejski”, co jest wynikiem połączenia charakterystycznego dla Śląska pragmatycznego podejścia do zastosowanych rozwiązań funkcjonalnych oraz lokalizacji, która znajduje się na terytorium śląskim, ale jednocześnie zawiera dużo cech obszaru typowo wiejskiego - mówią autorzy projektu.

To nie jest dom "za miliony". Architekci cieszą się, że zdołali zaprojektować willę, która dzięki zastosowanym rozwiązaniom w pełni reprezentuje współczesną architekturę i nie jest dla najbogatszych.

Na uwagę zasługują duże tafle szkła (przesuwne lub otwierane) w miejscach, gdzie tylko rodzi się taka potrzeba. Innym walorem użytkowym, który udało się tu wprowadzić są np. elementy nadające domowi cechy energooszczędności (wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła oraz pompa ciepła).

Całość zamierzenia jest od początku do końca naznaczona indywidualnym podejściem do konkretnych potrzeb mieszkańców domu oraz zalet miejsca, w którym został zbudowany - dodają architekci.

Skomentuj:

Nowoczesny dom wiejski [PROJEKT]