Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wymarzony dom pod Warszawą. Zainspirowany Bauhausem [ZDJĘCIA]

red

W Starych Babicach pod Warszawą powstał dom, który w swej formie ma wyrażać główne idee Bauhausu

Jednorodzinny dom zaprojektował Paweł Lis. Architekt spełnił w ten sposób marzenia inwestora, który jest wielkim miłośnikiem tej niemieckiej szkoły modernizmu. Budynek powstał w niewielkich Starych Babicach pod Warszawą.

Dom graniczy z dość ruchliwą i głośną ulicą, dlatego część dzienna wraz z ogrodem znalazły się po przeciwnej, północnej stronie. Architekt przeszklił elewację otwierając wnętrza na światło i zieleń.

Parter budynku wyróżnia jedna wolnostojąca, betonowa ściana na której znalazły się podwieszone schody. Ściana została tak zaprojektowana, że dzieli przestrzeń parteru na strefę relaksu, jadalnię, kuchnię i hall wejściowy. Pokój dzienny zaprojektowany od strony ogrodu ma wysokość 6,5 m. i można go oglądać z antresoli znajdującej się na piętrze. Tam też architekt umieścił pozostałe pokoje mieszkańców.

Kolorystyka budynku we wnętrzu oraz na zewnątrz utrzymana została w odcieniach szarości i bieli. Frontową ścianę zdobi zaokrąglony tubus, w którym umieszczone zostały łazienki. Dzięki swym prostym kształtom i klasycznym proporcjom budynek ma przypominać modernistyczny pawilon z okresu międzywojennego.

Skomentuj:

Wymarzony dom pod Warszawą. Zainspirowany Bauhausem [ZDJĘCIA]