Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowa kładka na zakopiance. HIT czy KIT?

red, krakow.gazeta.pl

To zdecydowanie nie jest jeden z tych projektów, które wieją nudą. Projektanci zaszaleli z formą, jak wyszło? Zdecydujcie sami

kladka Jawornik
Projekt kładki w Jaworniku
Materiały inwestora

O budowę przeprawy nad ruchliwą drogą już od lat starają się mieszkańcy miejscowości, przez którą trasa przebiega. Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ujawnił projekt kładki dla pieszych nad zakopianką, którą zamierza niebawem realizować. Pierwsza z nich powstanie w Jaworniku. Drogowcy rozstrzygnęli już przetarg na jej budowę.

Zaproponowana przez drogowców piesza przeprawa swym wyglądem odbiega od podobnych, betonowych konstrukcji tego typu. Kładka przypomina trochę dwie tańczące kłody. Obok nich w zielonych tubach ukryte zostaną windy. Piesza przeprawa ma znacznie poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Jawornika, którzy chcąc przejść przez ulicę muszą szybko przemykać między pędzącymi pojazdami.

Los pozostałych kładek, które mają powstać na zakopiance jest niepewny. W przypadku Jawornika drogowcy otrzymali dofinansowanie z funduszy unijnych, dla realizacji pozostałych brakuje jednak pieniędzy. Całkowity koszt budowy to ok 6 mln. zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowa kładka na zakopiance. HIT czy KIT?