Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mały i oszczędny dom pasywny spod Łodzi

red

Eksperci mówią, że budowa domu pasywnego to inwestycja - wydatki na mają się zwrócić po kilku latach użytkowania. "Folkowy dom pasywny" nawiązuje do tradycyjnych chatek z regionu łowickiego, a zamiast dachówek ma trawę

"Folkowy dom" to projekt pracowni MIDI z Gdańska, który powstaje w niewielkiej wsi pod Łodzią. Jego powierzchnia to 90 m kw.

Architekci deklarują, że z tego projektu są szczególnie dumni. Tworząc go, zrealizowali najważniejsze cele swojej pracowni. Folkowy dom wyróżnia bardzo prosty i funkcjonalny układ pomieszczeń. Nieskomplikowany układ konstrukcyjny sprawił, że jest on tani w budowie i użytkowaniu - rocznie do jego ogrzania potrzeba zaledwie 23 kWh na jeden metr kwadratowy.

Ekologiczny jest też sam proces budowy domu. Dzięki wykorzystaniu miejscowych materiałów i odpowiedniej technologii budowy, przy jego wznoszeniu udało się ograniczyć emisję gazów cieplarnianych.

Architekci ciekawie wykorzystali dach budynku. Jego powierzchnia prawie w całości nadaje się do uprawy roślin. Oryginalna elewacja w znacznej części pochodzi z upcyklingu - najbardziej przyjaznego dla środowiska typu recyklingu. Przemyślany układ desek jest z kolei interpretacją tradycyjnego sposobu zdobienia szczytów domów w rejonie łowieckim.

Skomentuj:

Mały i oszczędny dom pasywny spod Łodzi