Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dubaj buduje centrum handlowe wielkości miasta

agapias

Największe centrum handlowe na świecie ma powstać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mall of the World będzie mieć 4,5 miliona metrów kwadratowych powierzchni

Wewnątrz obiektu będą klimatyzowane ulice, hotele i apartamentowce. Projekt ma być najnowocześniejszą odpowiedzią na tradycyjne centra zakupowe jak londyńska Oksford Street i paryskie Champs-Élysée.

Plan Mall of the World zawiera uzdrowisko, teatry, bulwar Celebration Street wzorowany na barcelońskim pasażu La Rambla i sieć sklepów o długości ponad 7 kilometrów. Inwestycja ma być także wyposażona w park rozrywki, 100 hoteli oferujących 20 tys. pokoi i apartamenty do wynajęcia. Całość będzie klimatyzowana i przykryta szklaną kopułą podnoszoną w zimie, kiedy temperatura będzie nieco niższa (w lecie w Dubaju może być nawet ok. 50 st. C).

Robocza nazwa projektu brzmi "piesze miasto z kontrolowaną temperaturą". Inwestorzy mają nadzieję, że do Mall of the World będzie ściągać 180 milionów turystów rocznie. Na razie nie podaje się jednak, kiedy konkretnie powstanie.

Skomentuj:

Dubaj buduje centrum handlowe wielkości miasta