Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Modułowe przedszkole gotowe. Pierwsze takie w Szczecinie

red, szczecin.gazeta.pl

W środku jest miejsce dla 125 dzieci

Budownictwo modułowe charakteryzuje się tym, że powstaje szybko. Na nowy budynek nie trzeb czekać kilku lat tylko kilka tygodni. Idea przedszkola modułowego w Szczecinie powstała z powodu braku wolnych miejsc dla dzieci w istniejących już placówkach. Obiekt powstał przy Szkole Podstawowej nr. 7 na szczecińskim Warszewie.

Budynek wykonała firma KBUD Jarosław Wykurz. Obiekt ma 782 m kw. powierzchni. Składa się z kilku pawilonów. Pięć z nich pełnić będzie funkcję sal lekcyjnych. Oprócz tego powstały specjalne moduły dla zaplecza technicznego i sanitarnego przystosowanego dla kilkuletnich dzieci. W sumie obiekt pomieści 125 uczniów.

Do tej pory maluchy z zerówek miały w szkole dwie izby, więc zajęcia prowadziliśmy w systemie zmianowym. Dzieci często kończyły je o godz. 17. Teraz wszystkie grupy będą przychodzić na rano - mówi Teresa Kalina, dyrektorka SP 7.

Początkowo część rodziców była przeciwna pomysłowi budowy przedszkola z modułów. Jednak okazało się, że wbrew obawie rodziców udało się połączyć nowy obiekt z istniejącym już budynkiem szkoły dzięki czemu dzieci nie będą musiały wychodzić na dwór, żeby dostać się na przykład do stołówki.

Koszt całej inwestycji to około 3,8 mln zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Modułowe przedszkole gotowe. Pierwsze takie w Szczecinie