Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dzień bez samochodu przyniósł rekord pasażerów na drugiej linii metra [DUŻA GALERIA]

red

22-go września obchodziliśmy Europejski Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji w Warszawie oraz w wielu innych miastach z tej okazji komunikacja miejska dostępna była za darmo. Jak przełożyło się to na wzrost liczby podróżnych? W warszawie na drugiej linii metra padł rekord w ilości pasażerów.

Zastępca Prezydenta m. st. warszawy Michał Olszewski poinformował w mediach społecznościowych o rekordowej liczbie pasażerów na II linii metra w Warszawie.

Rekordowa ilość pasażerów #metro2! Wczoraj z drugiej linii metra skorzystało niemal 110 tys., czyli niemal 20 proc. więcej niż średnio w ostatnich miesiącach!

W porównaniu do pierwszej linii, którą dziennie jeździ około 525 tysięcy osób to ciągle niewielka liczba. Nie należny zapominać, że II linia to na razie tylko centralny odcinek planowanego połączenia Bródna z Bemowem. Gdy zaczną z niej korzystać mieszkańcy tych dzielnic, liczba pasażerów na pewno gwałtownie wzrośnie. Póki to nie nastąpi można się cieszyć komfortowymi warunkami podróży, w odróżnieniu do I linii, na której w godzinach szczytu czasem nie sposób dostać się do zatłoczonych pociągów.

II linią w porównaniu do dnia wczorajszego więcej osób jeździło jedynie tuż po otwarciu, kiedy to wielu warszawiaków specjalnie nadkładało drogi aby zobaczyć nową inwestycję.

Średnio II linią podróżuje dziennie około 80 tysięcy pasażerów na dobę. Jej projekt powstał w pracowni pracownia AMC - Andrzej M. Chołdzyński. Ściany stacji zdobią graficzne napisy z nazwami poszczególnych stacji zaprojektowane przez wybitnego polskiego grafika Wojciecha Fangora.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dzień bez samochodu przyniósł rekord pasażerów na drugiej linii metra [DUŻA GALERIA]