Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

[WARSZAWA] Nowe miejsce dla sztuki. Art Walk na Placu Europejskim

red

Budowa warszawskiego wieżowca Warsaw Spire zbliża się do końca. Od początku inwestycji wokół budynku planowana była przestrzeń publiczna, która z czasem zyskała nazwę Plac Europejski. W ubiegłym roku rozpoczęły się nasadzenia zieleni na placu, powstał też układ wodny tworzony przez dwie fontanny połączone strumieniem. Teraz przyszedł etap na montaż Art Walku - instalacji, w której znajdzie się przestrzeń do prezentowania sztuki.

Awangardowe witryny przy Warsaw Spire
Awangardowe witryny przy Warsaw Spire
Materiały inwestora

Art Walk to rodzaj zewnętrznej galerii, która pozwoli prezentować sztukę odwiedzającym Plac Europejski powstający w sąsiedztwie wieżowca Warsaw Spire. Ma postać przestrzennej instalacji złożonej z modułów, które dzięki oknom otwierają się na plac. Zadaszona i zamknięta forma ma zapewnić optymalne warunki do prezentowania także wrażliwych na warunki atmosferyczne eksponatów, które nie mogłyby być wystawiane bezpośrednio na placu. Biały parkan umieszczony wzdłuż granicy działki będzie liczył 57 metrów i składał się z dwudziestu modułów. Za jego projekt odpowiada Przemysław "Mac" Stopa - projektant z pracowni Massive Design.

Instalacja Art Walk jest częścią całego programu, który firma Ghelamco realizująca wieżowiec zaplanowała w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji aby zachęcić okolicznych mieszkańców do spędzania wolnego czasu w nowej przestrzeni. Partery budowanych obiektów zostały zaplanowane jako ogólnodostępne lokale usługowe z dominująca funkcją gastronomiczną. Będą otwierały się na plac, na którym docelowo ma znaleźć się 14 tysięcy różnorodnych roślin, w tym 140 drzew (metasekwoje, cypryśniki błotne oraz glediczje). Na placu powstały też już multimedialne fontanny oraz pierwsze z zaplanowanych ławek.

Inwestor kupił też jedną z sąsiednich kamienic i zapowiada jej gruntowny remont. Prace poprawiające estetykę mają też objąć inne sąsiednie nieruchomości, które graniczą z Placem Europejskim. Inwestor zapowiada remont ścian szczytowych kamienic stykających się z terenem inwestycji i planuje stworzenie na nich artystycznych murali, które mają uzupełnić kulturalną ofertę placu.

Czy nowy plac spotka się z pozytywną oceną Warszawiaków i będzie naprawdę przyjazną i miłą przestrzenią do wypoczynku? Z niecierpliwością czekamy na majowe otwarcie, a tymczasem zapraszamy jeszcze do obejrzenia naszego filmu z przedpremierowego pokazu fontann, który odbył się na placu latem zeszłego roku:

Więcej o postępach przy budowie wieżowca Warsaw Spire oraz o pracach prowadzonych na Placu Europejskim czytaj też na warszawa.wyborcza.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

[WARSZAWA] Nowe miejsce dla sztuki. Art Walk na Placu Europejskim