Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przebudowa Prudentialu wstrzymana

fgh

- Remont odbywał się bez kierownika budowy, a inwestor nie poinformował projektantów rewitalizacji o rozpoczęciu prac - informuje "Życie Warszawy".

24.08.2010 WARSZAWA , SKUWANIE SOCREALISTYCZNYCH KOLUMN PODCZAS REMONTU BUDYNKU PRUDENTIAL PRZY PL. POWSTANCOW WARSZAWY . FOT. ROBERT KOWALEWSKI / AGENCJA GAZETA
Wyburzanie kolumnady przed wejściem do dawnego Prudentialu
Fot. Robert Kowalewski / Agencja Gazeta

 

 

Do 2003 r. w budynku działał hotel "Warszawa". Przebudowa Prudentialu ruszyła w sierpniu br. Zaplanowano tam hotel, biura i apartamenty. Pierwszy polski drapacz chmur miał odzyskać wygląd z lat 30. XX wieku.

 

Inwestorem jest krakowska rodzina Likusów, która nabyła obiekt od firmy Polimex-Mostostal. Jednym z punktów umowy towarzyszącej transakcji jest zlecenie byłemu właścicielowi budynku wykonania jego remontu.

 

Prace ruszyły, ale inwestor nie powiadomił o nich architektów, którzy zrobili nowy projekt Prudentiala, zachowujący jego historyczny wystrój.

 

 

 

 

 

I to właśnie architekci widząc, jak robotnicy zaczęli skuwać socrealistyczne elementy wnętrza budynku, wszczęli alarm, informując o tym fakcie m.in. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

 

Tymczasem do nowych właścicieli Prudentiala zgłosiło się już Muzeum Historii Polski, którego siedziba ma powstać nad Trasą Łazienkowską, z propozycją pozyskania do swych zbiorów płaskorzeźb i obrazów m.in. z dawnej sali bankietowej.

 

Trudno przewidzieć, jakie będą dalsze losy inwestycji, ponieważ głos w tej sprawie ma także Stołeczny Konserwator Zabytków - czytamy w "Życiu Warszawy".

 

źródło: PAP

Skomentuj:

Przebudowa Prudentialu wstrzymana