Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielki betonowy Chrystus

re

Gigantyczny pomnik Chrystusa Króla powstaje w Świebodzinie i będzie największą statuą Chrystusa na świecie. Przewyższy nawet słynną figurę Jezusa Odkupiciela w Rio w Brazylii. Przed budowniczymi najtrudniejszy moment: osadzenie obrzmiej głowy i ramion na głównej bryle pomnika.

Polski pomnik Chrystusa Króla będzie największy na świecie
Polski pomnik Chrystusa Króla będzie największy na świecie
Fot. Agnieszka Wocal / Agencja Gazeta

 

O gigantycznej figurze Chrystusa powstającej w usytuowanym niedaleko granicy polsko-niemieckiej niewielkim Świebodzinie - pisze brytyjski "Daily Telegraph". Wysokość największego na świecie pomnika poświęconego Jezusowi ma wynosić wraz z koroną około 36 metrów. Dodatkowo, figura zostanie ustawiona na 16 metrowym kopcu. W ten sposób figura przewyższy swymi rozmiarami słynną figurę Jezusa Odkupiciela w Rio w Brazylii, która wraz z piedestałem liczy 38 metrów a nawet boliwijską statuę Cristo de la Concodia - liczącą wraz z piedestałem ponad 40 metrów.

 

Brytyjski dziennik cytuje władze lokalne, które liczą, że figura przyciągać będzie rzesze turystów.

 

 

Konstrukcja ma zostać ukończona już w listopadzie tego roku. Przed budowniczemu najtrudniejszy moment: osadzenie obrzmiej głowy i ramion na głównej bryle pomnika.

 

Głównym inicjatorem i pomysłodawcą budowy pomnika jest proboszcz parafii i kustosz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, ks. prałat Sylwester Zawadzki, który zainicjował przedsięwzięcie w 2001 roku.

 

źródło: KAI


Zobacz także:


Boże, jakie brzydkie kościoły!


Spomeniki - nieznane perły modernizmu


"Miasto papieskie" w Łagiewnikach

Skomentuj:

Wielki betonowy Chrystus