Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielki betonowy Chrystus

re

Gigantyczny pomnik Chrystusa Króla powstaje w Świebodzinie i będzie największą statuą Chrystusa na świecie. Przewyższy nawet słynną figurę Jezusa Odkupiciela w Rio w Brazylii. Przed budowniczymi najtrudniejszy moment: osadzenie obrzmiej głowy i ramion na głównej bryle pomnika.

O gigantycznej figurze Chrystusa powstającej w usytuowanym niedaleko granicy polsko-niemieckiej niewielkim Świebodzinie - pisze brytyjski "Daily Telegraph". Wysokość największego na świecie pomnika poświęconego Jezusowi ma wynosić wraz z koroną około 36 metrów. Dodatkowo, figura zostanie ustawiona na 16 metrowym kopcu. W ten sposób figura przewyższy swymi rozmiarami słynną figurę Jezusa Odkupiciela w Rio w Brazylii, która wraz z piedestałem liczy 38 metrów a nawet boliwijską statuę Cristo de la Concodia - liczącą wraz z piedestałem ponad 40 metrów.

Brytyjski dziennik cytuje władze lokalne, które liczą, że figura przyciągać będzie rzesze turystów.

Konstrukcja ma zostać ukończona już w listopadzie tego roku. Przed budowniczemu najtrudniejszy moment: osadzenie obrzmiej głowy i ramion na głównej bryle pomnika.

Głównym inicjatorem i pomysłodawcą budowy pomnika jest proboszcz parafii i kustosz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, ks. prałat Sylwester Zawadzki, który zainicjował przedsięwzięcie w 2001 roku.

źródło: KAI

    Więcej o:

Skomentuj:

Wielki betonowy Chrystus