Wielki betonowy Chrystus
Gigantyczny pomnik Chrystusa Króla powstaje w Świebodzinie i będzie największą statuą Chrystusa na świecie. Przewyższy nawet słynną figurę Jezusa Odkupiciela w Rio w Brazylii. Przed budowniczymi najtrudniejszy moment: osadzenie obrzmiej głowy i ramion na głównej bryle pomnika.
O gigantycznej figurze Chrystusa powstającej w usytuowanym niedaleko granicy polsko-niemieckiej niewielkim Świebodzinie - pisze brytyjski "Daily Telegraph". Wysokość największego na świecie pomnika poświęconego Jezusowi ma wynosić wraz z koroną około 36 metrów. Dodatkowo, figura zostanie ustawiona na 16 metrowym kopcu. W ten sposób figura przewyższy swymi rozmiarami słynną figurę Jezusa Odkupiciela w Rio w Brazylii, która wraz z piedestałem liczy 38 metrów a nawet boliwijską statuę Cristo de la Concodia - liczącą wraz z piedestałem ponad 40 metrów.
Brytyjski dziennik cytuje władze lokalne, które liczą, że figura przyciągać będzie rzesze turystów.
Konstrukcja ma zostać ukończona już w listopadzie tego roku. Przed budowniczemu najtrudniejszy moment: osadzenie obrzmiej głowy i ramion na głównej bryle pomnika.
Głównym inicjatorem i pomysłodawcą budowy pomnika jest proboszcz parafii i kustosz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, ks. prałat Sylwester Zawadzki, który zainicjował przedsięwzięcie w 2001 roku.
źródło: KAI
- Więcej o:
Modernizm międzywojenny w Polsce [TOP 10]
Osiedle Kwiatów Polskich w warszawskim Wawrze projektu RMK.A. Blacha na elewacjach była strzalem w dziesiątkę
Biblioteka Publiczna w Tuchowie projektu GK-Atelier. Tu nie ma nudy!
Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium, czyli jak oddać hołd historii w zgodzie z aktualnymi trendami
Nowe biuro LUX MED w Warszawie z pijalnią wody mineralnej i ogromną lampą imitującą słońce
Warszawa: NOHO ONE na miejscu byłej fabryki Polfy. Koncepcja "High Ring" pracowni BBGK Architekci
Esencja na Dolnym Mieście w Gdańsku. Nawiązuje do przedwojennej, wielkomiejskiej kamienicy
Nowy Wełnowiec w Katowicach projektu JEMS Architekci. Na terenie dawnych Zakładów Metalurgicznych Silesia powstanie nowoczesna dzielnica