Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

The Smile - uśmiech architekta na London Design Festival

red

W ramach London Design Festival powstanie instalacja The Smile. Wykonana w całości z drewna konstrukcja ma tylko jeden punkt podparcia, a swoim kształtem przypomina uśmiech.

Instalacja The Smile
Instalacja The Smile
mat. prasowe AHXC

The Smile to instalacja zaprojektowana przez brytyjską architektkę Alison Brooks. Konstrukcja przypominająca uśmiech ma być jedną z głównych atrakcji London Design Festival. Projekt będzie można oglądać na terenie Rootstein Hopkins Parade Ground w Chelsea College of Arts od 17 września do 12 października.

Niezwykła forma wykonana będzie w całości z drewna klejonego i tak jak okrąg - będzie miała tylko jeden punkt podparcia. Przy 34 metrach długości i użyciu jedynie drewna było to nie lada wyzwanie konstrukcyjne. Architekta w tym celu nawiązała współpracę z firmą Arup oraz z Stowarzyszeniem Handlowym Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego.

Efektem wspólnej pracy jest niezwykła forma, której końce wznoszą się łagodnie do góry. Przez znajdujące się w centralnej cześć wejście zwiedzający dostaną się do łukowo wznoszącej się przestrzeni o kwadratowym przekroju. Odwiedzający będą mogli przejść z jednego końca konstrukcji na drugi, odkrywając nowy rodzaj przestrzeni, która stopniowo wznosi się w kierunku światła. 

Wszystkie ściany wewnątrz »The Smile« zostaną wykonane z jednakowych, pięknych paneli z tulipanowca amerykańskiego. Pozwoli to na zmysłowe doświadczenie pełne koloru, tekstury, zapachu i dźwięku. Dwa otwarte końce instalacji rozświetlą jej wnętrze, jednocześnie pełniąc funkcję balkonów z widokiem na otaczające miasto – opisuje swoje dzieło Alison Brooks.

W ścianach instalacji pojawią się dodatkowo niewielkie otwory, przez które do środka będzie dostawało się światło rysując na ścianach i podłodze zmieniające się w ciągu dnia wzory. Nocą wnętrze konstrukcji będzie podświetlane pasmami świetlnymi, których przebieg odwzoruje dynamiczne wygięcie podłogi.

Czy instalacja wywoła także uśmiech i radość na twarzach oglądających? O tym przekonamy się podczas tegorocznej edycji London Design Festival. Już teraz natomiast możemy stwierdzić, że skoro udało zaprojektować się z drewna tak nietypową konstrukcję - z pewnością przed drewnem w architekturze jest jeszcze wielka przyszłość.

ZOBACZ PROJEKT >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

The Smile - uśmiech architekta na London Design Festival