[WARSZAWA] Proximo - szczęśliwa trzynastka w centrum miasta
Proximo to nowy biurowiec na mapie warszawskiej Woli. Budynek położony tuż przy wejściach do stacji metra Rondo Daszyńskiego liczy tylko trzynaście nadziemnych kondygnacji, mimo to wyróżnia się na tle sąsiedniej zabudowy elegancką sylwetką, zróżnicowaną bryła i efektownym podświetleniem elementów konstrukcji, które po zmroku czyni budynek jeszcze ciekawszym.
Za projekt biurowca odpowiada brytyjska pracownia Rolfe JuddRolfe Judd. Trzynastokondygnacyjna bryła posiada skromną, prawie zupełnie przeszkloną elewację z wyraźnymi poziomymi podziałami przypadającymi na co drugie piętro budynku. Przeszklone narożniki i coraz lżejsze optycznie górne kondygnacje sprawiają, że mimo stosunkowo dużej kubatury bryła nie przytłacza swojego otoczenia.
Architekci sięgnęli po proste, geometryczne rozwiązania, delikatnie urozmaicając bryłę za pomocą wykuszy, czy zróżnicowania wysokości budynku.
We wnętrzach znajdziemy dwa lobby zaprojektowane przez pracownię Pininfarina.
Uważam Proximo za dojrzały i wyrafinowany przejaw języka architektury” – deklaruje Paolo Pininfarina, Prezes Grupy Pininfarina. - Dynamiczne i oddziałujące na zmysły linie odwołują się do ruchu i elegancji, zmieniając przestrzeń wewnętrzną w niezwykłe, bijące serce. Jesteśmy dumni ze współpracy z Hines i przekonani, że jest to dopiero pierwszy z naszych wspólnych, prestiżowych projektów.
Poza powierzchnią biurową budynek na dwóch pierwszych kondygnacjach zaoferuje przestrzenie handlowe i usługowe. Trzy podziemne kondygnacje zostały przeznaczone na parking. Ale by dostać się do biurowca wcale nie trzeba korzystać z własnego auta. od wyjścia ze stacji metra do najbliższych drzwi budynku jest tylko 8 metrów, a do wejścia głównego 22 metry. Z myślą o rowerzystach przygotowane zostały stojaki na rowery, a także prysznice i szatnie.
Zrealizowany budynek jest elementem większego kompleksu. Niebawem w jego sąsiedztwie rozpocznie się realizacja II etapu inwestycji - budynku o kaskadowo ułożonych górnych kondygnacjach i wysokości od 6-10 kondygnacji naziemnych.
- Więcej o:
[WARSZAWA] Nowy Świat 2.0. Biurowiec w sąsiedztwie Traktu Królewskiego
Modernizm międzywojenny w Polsce [TOP 10]
Osiedle Kwiatów Polskich w warszawskim Wawrze projektu RMK.A. Blacha na elewacjach była strzalem w dziesiątkę
Biblioteka Publiczna w Tuchowie projektu GK-Atelier. Tu nie ma nudy!
Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium, czyli jak oddać hołd historii w zgodzie z aktualnymi trendami
Nowe biuro LUX MED w Warszawie z pijalnią wody mineralnej i ogromną lampą imitującą słońce
Warszawa: NOHO ONE na miejscu byłej fabryki Polfy. Koncepcja "High Ring" pracowni BBGK Architekci
Esencja na Dolnym Mieście w Gdańsku. Nawiązuje do przedwojennej, wielkomiejskiej kamienicy