Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

[WARSZAWA] Proximo - szczęśliwa trzynastka w centrum miasta

red

Proximo to nowy biurowiec na mapie warszawskiej Woli. Budynek położony tuż przy wejściach do stacji metra Rondo Daszyńskiego liczy tylko trzynaście nadziemnych kondygnacji, mimo to wyróżnia się na tle sąsiedniej zabudowy elegancką sylwetką, zróżnicowaną bryła i efektownym podświetleniem elementów konstrukcji, które po zmroku czyni budynek jeszcze ciekawszym.

Proximo Hines Warszawa
Proximo Hines Warszawa
fot. Szymon Polański

Za projekt biurowca odpowiada brytyjska pracownia Rolfe JuddRolfe Judd. Trzynastokondygnacyjna bryła posiada skromną, prawie zupełnie przeszkloną elewację z wyraźnymi poziomymi podziałami przypadającymi na co drugie piętro budynku. Przeszklone narożniki i coraz lżejsze optycznie górne kondygnacje sprawiają, że mimo stosunkowo dużej kubatury bryła nie przytłacza swojego otoczenia.

Architekci sięgnęli po proste, geometryczne rozwiązania, delikatnie urozmaicając bryłę za pomocą wykuszy, czy zróżnicowania wysokości budynku.

We wnętrzach znajdziemy dwa lobby zaprojektowane przez pracownię Pininfarina.

Uważam Proximo za dojrzały i wyrafinowany przejaw języka architektury” – deklaruje Paolo Pininfarina, Prezes Grupy Pininfarina. - Dynamiczne i oddziałujące na zmysły linie odwołują się do ruchu i elegancji, zmieniając przestrzeń wewnętrzną w niezwykłe, bijące serce. Jesteśmy dumni ze współpracy z Hines i przekonani, że jest to dopiero pierwszy z naszych wspólnych, prestiżowych projektów.

Poza powierzchnią biurową budynek na dwóch pierwszych kondygnacjach zaoferuje przestrzenie handlowe i usługowe. Trzy podziemne kondygnacje zostały przeznaczone na parking. Ale by dostać się do biurowca wcale nie trzeba korzystać z własnego auta. od wyjścia ze stacji metra do najbliższych drzwi budynku jest tylko 8 metrów, a do wejścia głównego 22 metry. Z myślą o rowerzystach przygotowane zostały stojaki na rowery, a także prysznice i szatnie.

Zrealizowany budynek jest elementem większego kompleksu. Niebawem w jego sąsiedztwie rozpocznie się realizacja II etapu inwestycji - budynku o kaskadowo ułożonych górnych kondygnacjach i wysokości od 6-10 kondygnacji naziemnych.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

[WARSZAWA] Proximo - szczęśliwa trzynastka w centrum miasta