Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

(U)życie miasta - premierowy pokaz filmu Bryły na Łódź Design Festival

Anna Ostrowska

Już w najbliższą niedzielę 8 października w ramach Łódź Design Festival będzie można obejrzeć premierowy pokaz filmu dokumentalnego pt. (U)życie miasta.

Prowadząc serwis architektoniczny, codziennie staramy się pokazywać nowe realizacje, ciekawe projekty, rozmawiać z architektami, śledzić wystawy, festiwale i wydarzenia z zakresu projektowania, architektury i organizacji miast. Corocznym podsumowaniem naszej działalności są dwa dobrze znane czytelnikom plebiscyty: BRYŁA ROKU i MAKABRYŁA. To czas, kiedy wspólnie z wami oraz w gronie ekspertów szukamy architektonicznych pereł i koszmarków - projektów, które nie powinny być nigdy zrealizowane, a z różnych powodów szpecą nasze miasta. W tym roku świętowaliśmy 10-lecie konkursu Bryły. Przyszła chwila, by przyjrzeć się, jak opisywane przez nas budynki działają. Tym razem w roli ekspertów występują mieszkańcy miast. To przecież my, mieszkańcy codziennie testujemy wypracowane przez architektów rozwiązania.

W jaki sposób używamy miasta? Jak architektura działa?

Nowa wizytówka miasta, miejsce spotkań, światowy design - przygotowując film chcieliśmy sprawdzić, co tak naprawdę oznaczają sformułowania, którymi opisuje się zwykle nowe realizacje? Jak architektura działa? W jaki sposób określa przestrzeń? Na czym polega jej demokratyczność lub elitarność? Wybraliśmy się w podróż po Polsce tropem nowoczesnej architektury. Odwiedziliśmy budynki użyteczności publicznej, które zdobywały najważniejsze nagrody i uznanie branży w Polsce i na świecie. Nie omijaliśmy też mniej spektakularnych miejsc, zaglądając do wnętrza miejskich podwórek.

Zapraszamy na premierowy pokaz filmu, który odbędzie się w ramach Łódź Design Festival 8 października 2017 w Centrum Festiwalowym Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, przy Tymienieckiego 3. Zaczynamy o godzinie 13:45.

    Więcej o:

Skomentuj:

(U)życie miasta - premierowy pokaz filmu Bryły na Łódź Design Festival