Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kompaktowy dom w formie nowoczesnej kostki [PROJEKT]

red.

Dom zaprojektowany w pracowni Ktura Architekci hołduje minimalizmowi. Prostotę kubicznej bryły podkreśla biały kolor elewacji. Wnętrze jest kompaktowe. Wszystkie funkcje zaplanowano na 150 mkw.

Projekt kompaktowego domu jednorodzinnego w Poznaniu.
Dom w typie kostki. Projekt kompaktowego domu jednorodzinnego w Poznaniu.
mat. Ktura Architekci

Dom został zaprojektowany z uwzględnieniem potrzeb czteroosobowej, aktywnej rodziny. Właścicielom zależało na jak najlepszym wykorzystaniu każdego metra przestrzeni, dlatego całą funkcję rozplanowano na 150 mkw. Strefę dzienną zlokalizowano tradycyjnie na parterze. Kuchnia, jadalnia i salon zajmują niespełna 55 mkw. Efekt przestronnego wnętrza uzyskano dzięki dużym przeszkleniom wychodzącym na ogród.

Rzut parteru
Rzut parteru
projekt: Ktura Architekci

Architekci mieli za zadanie zaprojektować kompaktowy, ale wygodny dom. Niewielka skala inwestycji wpłynęła na decyzję o rezygnacji z garażu. Dla przyszłych mieszkańców ważne było także to, aby budynek nie stał blisko granicy działki, dlatego architekci wycofali zabudowę w głąb terenu, tak aby strefa przed domem była wygodna. Ogród wraz z przestronnym tarasem zaprojektowano w południowo-wschodniej części działki.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Projekt: Ktura Architekci

Współpraca, wizualizacje - Patrycja Łajs

Skomentuj:

Kompaktowy dom w formie nowoczesnej kostki [PROJEKT]