Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom Polny od 81.WAW.PL z nagrodą International Architecture Awards 2020. To jedyna pracownia z Polski nagrodzona w konkursie

mat. architektów/red. WG

Podczas tegorocznej, 15 już edycji International Architecture Awards 2020, nagrodzono ponad 125 nowych budynków i projektów urbanistycznych z 38 krajów. Pracownia 81.WAW.PL została w tym konkursie nagrodzona jako jedyna z Polski. Jurorzy docenili projekt Domu Polnego.

Dom Polny. Proj. 81.WAW.PL
Dom Polny. Proj. 81.WAW.PL
Fot. Bartek Zaranek

International Architectural Awards, organizowany przez Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design oraz The European Centre for Architecture, Art Design and Urban Studies to prestiżowy konkurs, który wyróżnia najnowocześniejsze projekty. To organizowane od 2005 roku wydarzenie, promuje międzynarodową architekturę i wzornictwo na całym świecie. Oddaje hołd nowym osiągnięciom w projektowaniu i podkreśla kierunki oraz zrozumienie obecnych przełomowych procesów, spójnych z dzisiejszym myśleniem projektowym z globalnego punktu widzenia. Nagradzane są najlepsze projekty w takich kategoriach, jak budynki, architektura krajobrazu i projekty planowania zaprojektowane i / lub zbudowane przez czołowych światowych architektów, architektów krajobrazu i urbanistów, praktykujących w kraju i za granicą.

Dom Polny od 81.WAW.PL

Warszawska pracownia 81.WAW.PL została nagrodzona za projekt Domu Polnego. Wyzwaniem, przed którym stanęli architekci, było wkomponowanie budynku w otaczającą  go naturę oraz oddzielenie go od ulicy. Dom stoi w centrum malowniczego pola, a jego frontowa część została obłożona kamieniem polnym, aby jak najlepiej wtopił się w otoczenie. Nie przytłacza on swoją formą, za to doskonale wpisuje się w polny krajobraz niczym z bajecznej scenerii.

Zobaczcie Dom Polny od 81.waw.pl>>

Dom Polny to nowy projekt biura 81.waw.pl.

Dom Polny - nagrody

Projekt z powodzeniem zdobywa kolejne nagrody oraz nominacje w wielu cenionych przez branżę konkursach. Dom Polny to także zwycięzca w dziedzinie projektowania architektonicznego / architektury mieszkaniowej w konkursie Architecture MasterPrize Awards 2019. Natomiast w World Architecture Community Awards 32st Cycle zdobył pierwsze miejsce w kategorii zrealizowanych projektów architektonicznych. Kolejnym wyróżnieniem było drugie miejsce w konkursie International Residential Architecture Awards 2019 - jednej z najbardziej prestiżowych nagród na świecie, gdzie doceniane są wybitne pomysły, które na nowo definiują projektowanie architektury poprzez wdrażanie nowatorskich technologii, materiałów, programów, estetyki i organizacji przestrzennych, a także badania nad globalizacją, elastycznością, adaptowalnością oraz rewolucją cyfrową.

International Architecture Awards - rekordowa liczba zgłoszeń

W tym roku organizatorzy International Architecture Awards oceniali rekordową liczbę projektów nowych budowli, architektury krajobrazu i urbanistyki od najważniejszych firm działających na świecie. Jury złożone z kilku wybitnych greckich architektów, krytyków i pedagogów wybrało ponad 120 zgłoszeń z listy ponad 400 projektów.

Architektom z 81.WAW.PL gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Skomentuj:

Dom Polny od 81.WAW.PL z nagrodą International Architecture Awards 2020. To jedyna pracownia z Polski nagrodzona w konkursie